BL: Slavlja Bajerna, Kelna, Volfsburga...

Na pet utakmica petog kola Bundeslige postignuto je sedam golova, od toga su tri dali fudbaleri Bajerna na gostovanju Darmštadu.

Fudbal 19.09.2015 | 19:20

Branilac titule je bez većih problema odneo tri boda u Minhen, a Ingolštad je u nadoknadi vremena iz jedanaesterca stigao do pobede protiv Verdera.

HSV i Frankfurt su odigrali bez golova, pobedu minimalnim rezultatom zabeležio je Keln protiv Menhengladbaha, a Volfsburg je savladao Hertu sa 2:0.

Potpunu dominaciju u utakmici protiv Darmštada Bajern je krunisao sa tri pogotka, a strelci su bili Arturo Vidal, Kingsli Koman i Sebastijan Rode.

Doskorašnji fudbaler Juventusa je sa više od 20 metara postigao veoma lep gol, lopta je od desne stative ušla u mrežu, a svega nekoliko minuta kasnije veliku šansu za domaćina propustio je Dominik Stroh-Engel.

Darmštad je odolevao do 62. minuta, a onda je za 180 sekundi Bajern povećao vođstvo na 3:0, najpre je Sebastijan Rode proigrao Kingslija Komana, a potom se i sam upisao u strelce, realizovao je odbitak, pošto je prethodno pogodio okvir gola.

Volfsburg je ostao u trci za vrh tabele trijumfom nad Hertom, ali do toga nije došao na lak način. Bas Dost je bio strelac oba gola, iako je u igru ušao tek u 71. minutu umesto Niklasa Bentnera.

Svega pet minuta kasnije je uspeo da iskoristi dodavanje Danijela Kaligijurija, a 30.000 navijača je bez tenzije moglo da odigleda poslednjih nekoliko minuta, pošto je u 88. Dost realizovao jedanaesterac i rešio pitanje pobednika.

Prava drama viđena je u Bremenu, Verder terensku inicijativu nije pretvorio u gol, a to je Ingolštad kaznio u nadoknadi drugog poluvremena. Asai Lukimja-Mulungoti je napravio prekršaj u šesnaestercu, sudija Bastijan Dankert je dosudio penal, a realizovao ga je Moric Hartman.

U 94. minutu Verder je ostao sa igračem manje, Filip Bergfrede je dobio crveni karton, tako da domaći tim nije uspeo u finišu da stigne do izjednačenja. To je Verderu drugi poraz u sezoni i trenutno se nalazi na sedmom mestu tabele.

Jedan gol je bio dovoljan i Kelnu, za koji je od 46. minuta zaigrao Miloš Jojić, da pobedi Menhengladbah, ekipu zakucanu za dno tabele, bez ijednog boda posle tri kola.

Pogodak vredan tri boda postigao je Antoni Modest, glavom je matirao golmana Jana Zomera posle odličnog centaršuta Leonarda Betankura.

Duel ekipa u kojima takođe nastupaju srpski fudbaleri završen je bez golova, Gojko Kačar je ovoga puta zaigrao kao zadnji vezni nije mnogo pomogao Hamburgeru da ostvari pobedu u duelu sa Frankfurtom, za koji je kao desni bek igrao Aleksandar Ignjovski, dok je Slobodan Medojević dobio šansu tek u 92. minutu.