ПЛ: Вест Хем сигуран против Њукасла!

Фудбалери Вест Хема савладали су Њукасл резултатом 2:0 у последњој утакмици петог кола енглеске Премијер лиге.

Фудбал 15.09.2015 | 09:20

“Чекићаре“ је до победе носио Димитри Пајет, који је постигао оба гола, први у деветом, а други у 48. минуту.

Овим тријумфом Вест Хем је стигао до петог места, има девет бодова, колико и Кристал Палас на позицији испод, док је Њукасл прикован за дно табеле са свега два бода.

Домаћи су до предности стигли већ у деветом минуту, у јеку напада Њукасла. Пајет је стигао до лопте на ивици шеснаестерца и шутирао из прве. Лопта је погодила десни горњи угао гола гостију, а чувар мреже Тим Крул није могао ништа да уради.

Велику шансу за Вест Хем имао је и Дарен Рендолф у 20. минуту, потом је покушао Жоржинио Вајналдум, али промене резултата до полувремена није било.

Већ у трећем минуту наставка утакмица је била решена, после ударца Виктора Мозеса који је завршио на пречки, на правом месту се нашао Пајет и поставио коначних 2:0.