PL: Vest Hem siguran protiv Njukasla!

Fudbaleri Vest Hema savladali su Njukasl rezultatom 2:0 u poslednjoj utakmici petog kola engleske Premijer lige.

Fudbal 15.09.2015 | 09:20

“Čekićare“ je do pobede nosio Dimitri Pajet, koji je postigao oba gola, prvi u devetom, a drugi u 48. minutu.

Ovim trijumfom Vest Hem je stigao do petog mesta, ima devet bodova, koliko i Kristal Palas na poziciji ispod, dok je Njukasl prikovan za dno tabele sa svega dva boda.

Domaći su do prednosti stigli već u devetom minutu, u jeku napada Njukasla. Pajet je stigao do lopte na ivici šesnaesterca i šutirao iz prve. Lopta je pogodila desni gornji ugao gola gostiju, a čuvar mreže Tim Krul nije mogao ništa da uradi.

Veliku šansu za Vest Hem imao je i Daren Rendolf u 20. minutu, potom je pokušao Žoržinio Vajnaldum, ali promene rezultata do poluvremena nije bilo.

Već u trećem minutu nastavka utakmica je bila rešena, posle udarca Viktora Mozesa koji je završio na prečki, na pravom mestu se našao Pajet i postavio konačnih 2:0.