ШПА: Голеаде у Андалузији, Галицији, Баскији...

Широм Шпаније голеаде. Најузбудљивије било у Вигу, где је гостујући Лас Палмас постигао три гола иако је имао играча мање и однео бод.

Фудбал 14.09.2015 | 12:40

Само прво коло шпанске Примере протекло је са нетипично малим бројем голова, а од тада су играчи из ове лиге "наместили нишанске справе".

Прво је Роналдо јуче сам постигао чак пет голова, а у недељу је на три меча пало чак 14 голова!

У првом мечу Виљареал је уписао другу победу ове сезоне савладавши у гостима Гранаду резултатом 3:1. До полувремена је било мирно, али је Виљареал утакмицу решио у првих шест минута наставка.

Прво је Тригерос погодио у 49. минуту за вођство "жуте подморнице", а два минута касније је и асистирао Бакамбуу за 2:0. У 74. минуту је Рико погодио за 2:1, али је победу Виљареалу потврдио Самуел у 91. минуту утакмице.

Атлетик Билбао је идентичним резултатом савладао Хетафе, али код куће, на свом "Сан Мамесу".

Ариц Адуриз је постигао два гола – прво у 6. минуту, гол којим је Билбао повео, а онда и у 83. минуту којим је тим из Баскије потврдио победу. Сем њега у стрелце се уписао и нови нападач овог клуба Раул Гарсија (24. минут), док је Веласкез ублажио пораз гостију из Мадрида, за које је читав меч одиграо Стефан Шћеповић.

Најузбудљивије је било ипак у Галицији, где је виђено шест голова.

Селта из Вига је против Лас Палмаса испустила предност од два гола разлике, па је на крају резултат био 3:3. Успех гостију са Канарских острва утолико је већи из разлога што су од 11. минута играли са 10 играча, пошто је голман Хави Варас искључен.

Орељана је са пенала погодио за 1:0, а већ у 18. минуту имали два гола предности пошто је гол постигао Данијел Вас.

Араухо је у 23. минуту смањио на 2:1, али је Селта опет отишла на "плус два" у 48. после гола Нолита. Међутим, Лас Палмас се није предавао. Головима Арауха и Симона, однели су велики бод из Вига, иако је домаћи тим доминирао читав меч и имао чак 12 удараца у оквир гола.