ŠPA: Goleade u Andaluziji, Galiciji, Baskiji...

Širom Španije goleade. Najuzbudljivije bilo u Vigu, gde je gostujući Las Palmas postigao tri gola iako je imao igrača manje i odneo bod.

Fudbal 14.09.2015 | 12:40

Samo prvo kolo španske Primere proteklo je sa netipično malim brojem golova, a od tada su igrači iz ove lige "namestili nišanske sprave".

Prvo je Ronaldo juče sam postigao čak pet golova, a u nedelju je na tri meča palo čak 14 golova!

U prvom meču Viljareal je upisao drugu pobedu ove sezone savladavši u gostima Granadu rezultatom 3:1. Do poluvremena je bilo mirno, ali je Viljareal utakmicu rešio u prvih šest minuta nastavka.

Prvo je Trigeros pogodio u 49. minutu za vođstvo "žute podmornice", a dva minuta kasnije je i asistirao Bakambuu za 2:0. U 74. minutu je Riko pogodio za 2:1, ali je pobedu Viljarealu potvrdio Samuel u 91. minutu utakmice.

Atletik Bilbao je identičnim rezultatom savladao Hetafe, ali kod kuće, na svom "San Mamesu".

Aric Aduriz je postigao dva gola – prvo u 6. minutu, gol kojim je Bilbao poveo, a onda i u 83. minutu kojim je tim iz Baskije potvrdio pobedu. Sem njega u strelce se upisao i novi napadač ovog kluba Raul Garsija (24. minut), dok je Velaskez ublažio poraz gostiju iz Madrida, za koje je čitav meč odigrao Stefan Šćepović.

Najuzbudljivije je bilo ipak u Galiciji, gde je viđeno šest golova.

Selta iz Viga je protiv Las Palmasa ispustila prednost od dva gola razlike, pa je na kraju rezultat bio 3:3. Uspeh gostiju sa Kanarskih ostrva utoliko je veći iz razloga što su od 11. minuta igrali sa 10 igrača, pošto je golman Havi Varas isključen.

Oreljana je sa penala pogodio za 1:0, a već u 18. minutu imali dva gola prednosti pošto je gol postigao Danijel Vas.

Arauho je u 23. minutu smanjio na 2:1, ali je Selta opet otišla na "plus dva" u 48. posle gola Nolita. Međutim, Las Palmas se nije predavao. Golovima Arauha i Simona, odneli su veliki bod iz Viga, iako je domaći tim dominirao čitav meč i imao čak 12 udaraca u okvir gola.