ИТА: Интер газда Милана!

Фудбалери Интера савладали су Милан резултатом 1:0 у градском дербију који се играо у оквиру трећег кола Серије А. Ђурђевић спасилац Палерма, три ремија у Италији! Српски нападач постигао је гол у 89. минуту којим је екипа Палерма избегла пораз на свом терену од Карпија - 2:2.

Фудбал 14.09.2015 | 11:00

“Неразурима” је победу донео Фреди Гуарин, голом у 58. минуту на додавање Давида Сантона.

Тај погодак је био вредан три бода, којима је Интер поново избио на прву позицију табеле као једини непоражени тим у прве три утакмице сезоне.

Са друге стране, екипа коју са клупе предводи бивши селектор Србије Синиша Михајловић пала је на 12. место, има свега три бода и два пораза на старту такмичарске године.

Навијачи оба тима нису уживали у спектакуларној фудбалској представи, градски ривали су одиграли веома изједначену утакмицу, покушавали су дугим лоптама да пронађу своје нападаче, тако да већих креативних бравура није било.

Ипак, у таквој ситуацији боље се снашла екипа Роберта Манчинија, ако је Милан имао минималну теренску иницијативу, један шут више на гол, Интер је имао један више у оквир противничке мреже и тај је био кобан по тим Синише Михајловића.

Гуарин је био човек одлуке, одлучио се за соло акцију у 58. минуту, прошао је неколико фудбалера Милана, Де Шиљо је каснио са уклизавањем, а лопта је са око двадесет метара улетела у доњи леви угао, што голман Дијего Лопес није могао да спречи.

Прву прилику на утакмици имао је Луиз Адријано, примио је добар пас у шеснаестерцу, али није успео да реализује, да би већ у петом минуту припретио Стеван Јоветић. Промена резултата није било ни после нове акције бившег капитена Партизана, па се на одмор отишло без голова.

После гола Гуарина Михајловић је уместо Карлоса Баке у ватру бацио Марија Балотелија, а он је имао велику прилику у 78. минуту када је погодио стативу.

Екипа Палерма повела је преко Хиљемарка у шестом минуту, али је новајлија у лиги екипа Карпија стигла до преокрета аутоголом Витиела у 24. минуту и голом Марка Боријела у 64. минуту.

Ђурђевић је меч почео на клупи, али је ушао у 62. минуту уместо Ђилардона и искористио је своју шансу.

И у пресотала два меча треће рунде одиграна у недељу поподне виђен је исти резултат. У дуелу Емполи – Наполи домаћин је два пута водио, али није успео да освоји цео плен. Сапонара и Пућарели погађали су за Емполи у трећем и 18. минуту, али су Инсиње у седмом и Алан у 50. били стрелци за Наполи на другој страни.

Највише буре виђено је у Сасуолу где је гостовала Аталанта. Почело је промашеним пеналом Сансонеа у седмом минуту, то је казнио Пинила шест минута касније, али је екипа Сасуола изједначила у 22. минуту преко Мањанелија. Пинила је својим другим голом донео нову предност гостима у 33. минуту, али је Флоро у 40. минуту поново изједначио.

У наставку су виђена и два црвена картона, по један на обе стране, а гости су у 86. минуту пропустили прилику да славе пошто је Моралез промашио пенал.

До победе је стигао Лацио који је у Риму славио против Удинезеа са 2:0. Херој тријумфа био је Алесандро Матри који је постигао оба гола, у 64. и 73. минуту. Душан Баста одиграо је цео меч, а Милинковић-Савић играо је у последњиох десетак минута.

Дуел Сампродија – Болоња одложен је због јаке кише.

Фудбалери Вероне и Торина ремизирали су 2:2 (0:0) у утакмици трећег кола италијанске Серије А.

Верона је на свом стадиону била ближа победи, два пута је водила головима Тонија и Гомеса, али су Басели и Аква донели бод Торину и деобу првог места на табели.

Српски фудбалер Бошко Јанковић одиграо је последњих пола сата игре за Верону, док Николе Максимовића због повреде није било у саставу "Бикова".