ITA: Inter gazda Milana!

Fudbaleri Intera savladali su Milan rezultatom 1:0 u gradskom derbiju koji se igrao u okviru trećeg kola Serije A. Đurđević spasilac Palerma, tri remija u Italiji! Srpski napadač postigao je gol u 89. minutu kojim je ekipa Palerma izbegla poraz na svom terenu od Karpija - 2:2.

Fudbal 14.09.2015 | 11:00

“Nerazurima” je pobedu doneo Fredi Guarin, golom u 58. minutu na dodavanje Davida Santona.

Taj pogodak je bio vredan tri boda, kojima je Inter ponovo izbio na prvu poziciju tabele kao jedini neporaženi tim u prve tri utakmice sezone.

Sa druge strane, ekipa koju sa klupe predvodi bivši selektor Srbije Siniša Mihajlović pala je na 12. mesto, ima svega tri boda i dva poraza na startu takmičarske godine.

Navijači oba tima nisu uživali u spektakularnoj fudbalskoj predstavi, gradski rivali su odigrali veoma izjednačenu utakmicu, pokušavali su dugim loptama da pronađu svoje napadače, tako da većih kreativnih bravura nije bilo.

Ipak, u takvoj situaciji bolje se snašla ekipa Roberta Mančinija, ako je Milan imao minimalnu terensku inicijativu, jedan šut više na gol, Inter je imao jedan više u okvir protivničke mreže i taj je bio koban po tim Siniše Mihajlovića.

Guarin je bio čovek odluke, odlučio se za solo akciju u 58. minutu, prošao je nekoliko fudbalera Milana, De Šiljo je kasnio sa uklizavanjem, a lopta je sa oko dvadeset metara uletela u donji levi ugao, što golman Dijego Lopes nije mogao da spreči.

Prvu priliku na utakmici imao je Luiz Adrijano, primio je dobar pas u šesnaestercu, ali nije uspeo da realizuje, da bi već u petom minutu pripretio Stevan Jovetić. Promena rezultata nije bilo ni posle nove akcije bivšeg kapitena Partizana, pa se na odmor otišlo bez golova.

Posle gola Guarina Mihajlović je umesto Karlosa Bake u vatru bacio Marija Balotelija, a on je imao veliku priliku u 78. minutu kada je pogodio stativu.

Ekipa Palerma povela je preko Hiljemarka u šestom minutu, ali je novajlija u ligi ekipa Karpija stigla do preokreta autogolom Vitiela u 24. minutu i golom Marka Borijela u 64. minutu.

Đurđević je meč počeo na klupi, ali je ušao u 62. minutu umesto Đilardona i iskoristio je svoju šansu.

I u presotala dva meča treće runde odigrana u nedelju popodne viđen je isti rezultat. U duelu Empoli – Napoli domaćin je dva puta vodio, ali nije uspeo da osvoji ceo plen. Saponara i Pućareli pogađali su za Empoli u trećem i 18. minutu, ali su Insinje u sedmom i Alan u 50. bili strelci za Napoli na drugoj strani.

Najviše bure viđeno je u Sasuolu gde je gostovala Atalanta. Počelo je promašenim penalom Sansonea u sedmom minutu, to je kaznio Pinila šest minuta kasnije, ali je ekipa Sasuola izjednačila u 22. minutu preko Manjanelija. Pinila je svojim drugim golom doneo novu prednost gostima u 33. minutu, ali je Floro u 40. minutu ponovo izjednačio.

U nastavku su viđena i dva crvena kartona, po jedan na obe strane, a gosti su u 86. minutu propustili priliku da slave pošto je Moralez promašio penal.

Do pobede je stigao Lacio koji je u Rimu slavio protiv Udinezea sa 2:0. Heroj trijumfa bio je Alesandro Matri koji je postigao oba gola, u 64. i 73. minutu. Dušan Basta odigrao je ceo meč, a Milinković-Savić igrao je u poslednjioh desetak minuta.

Duel Samprodija – Bolonja odložen je zbog jake kiše.

Fudbaleri Verone i Torina remizirali su 2:2 (0:0) u utakmici trećeg kola italijanske Serije A.

Verona je na svom stadionu bila bliža pobedi, dva puta je vodila golovima Tonija i Gomesa, ali su Baseli i Akva doneli bod Torinu i deobu prvog mesta na tabeli.

Srpski fudbaler Boško Janković odigrao je poslednjih pola sata igre za Veronu, dok Nikole Maksimovića zbog povrede nije bilo u sastavu "Bikova".