ИТА: Јуве опет без побједе, Рома сигурна, ''Виола'' минимална!

Фудбалери Јувентуса успели су из пенала у 82. минуту да избегну пораз од Кјева на свом терену у трећем колу Серије А. У поприлично незанимљивој утакмици, фудбалери Роме савладали Фрозиноне у гостима и стигли до друге овосезонске побједе у Серији А. Минималац Фиорентине против Ђенове.

Фудбал 13.09.2015 | 11:00

Бранилац титуле и даље нема победу у сезони, тренутно се налази на 16. позицији са свега једним поеном, који је у финишу меча донео Пабло Дибала из једанаестерца.

Претходно је гостујућем тиму предност донео Петпарим Хетемај, који је у 5. минуту упутио веома снажан ударац ка голу Јувентуса, а Ђанлуиђи Буфон је могао само да извади лопту из мреже.

Кјево је се у овом дуелу фокусирао на одбрану, препустио је иницијативу Јувентусу, нарочито после раног вођства.

Фудбалери из Торина су упутили чак 25 удараца у гол, седам у оквир, али голмана Бицарија нису успевали да савладају из игре, све док Боштијан Цесар није направио прекршај у казненом простору.

Рома је у Фрозиноне стигла са жељом да освоји три бода, што јој је на крају пошло за руком, иако чета Рудија Гарсије није приказала блиставу игру.

Дебитант у најјачој италијанској лиги поприлично је намучио Римљане у првом полувремену. Бедем испред гола Николе Леалија пробијен је тек у 43. минуту. Лука Дињ центрирао је са лијеве стране, а лошу реакцију одбране Фрозинонеа казнио је расположени Јаго Фалке и постигао свој први погодак у дресу Роме.

У другом овосезонском тријумфу "вучице", Миралема Пјанића није било у саставу због повреде, али први пут ове сезоне на терену је био легендарни капитен "вучице" Франческо Тоти.

Претходно, у 11. минуту Един Џеко није успио да искористи добар центаршут Фалкеа, а петнаестак минута касније, бх. репрезентативац шутирао је са руба шеснаестерца након корнера, али је голман домаћих Леали био сигуран.

Фрозиноне је узвратио у 28. минуту сјајним ударцем Бугарина Александра Тонева, али се одличном интервенцијом истакао Војчек Шћешни и спасио свој гол.

Нешто опаснији у веома лошем другом полувремену били су домаћи фудбалери. Имали су већи посјед лопте, али јаловим нападима нису успјели да ураде ништа више пред голом пољског чувара мреже.

Од ријетких прилика треба издвојити ону у 76. минуту.

Домаћи су тражили једанаестерац након што је Алеандро Рози, некадашњи играч Роме, симулирао прекршај у шеснаестерцу Римљана, али је арбитар Андреа Ђервасони, чини се оправдано, умјесто на "бијелу тачку" показао жути картон фудбалеру Фрозинонеа.

Могла је Рома у 84. минуту до другог гола. Алесандро Флоренци је шутирао у паду, Леали је успио да захвати лопту, која је погодила пречку и одбила се у поље.

Дубоко у судијској надокнади, када се очекивао посљедњи звиждук Ђервасонија, Хуан Мануел Итурбе ријешио је питање побједника. У брзој контри Аргентинац, који је овог љета био близу преласка у Ђенову, промијешао је одбрану домаћих и лијепим ударцем лијевом ногом поставио коначних 0:2.

У другом мечу фаворизована Фиорентина тешком муком пронашла је пут до мреже Ђеновљана и славила минималну побједу.

Једини погодак гледаоци на "Артемио Франкију" видјели су у 60. минуту, када је сенегалски нападач Кума Бабакар донио славље домаћим играчима и навијачима.

Имала је Ђенова у наставку прилику да дође до изједначења, с обзиром да је "виола" од 64. минута играла без искљученог Марка Бадеља (два жута картона).