ITA: Juve opet bez pobjede, Roma sigurna, ''Viola'' minimalna!

Fudbaleri Juventusa uspeli su iz penala u 82. minutu da izbegnu poraz od Kjeva na svom terenu u trećem kolu Serije A. U poprilično nezanimljivoj utakmici, fudbaleri Rome savladali Frozinone u gostima i stigli do druge ovosezonske pobjede u Seriji A. Minimalac Fiorentine protiv Đenove.

Fudbal 13.09.2015 | 11:00

Branilac titule i dalje nema pobedu u sezoni, trenutno se nalazi na 16. poziciji sa svega jednim poenom, koji je u finišu meča doneo Pablo Dibala iz jedanaesterca.

Prethodno je gostujućem timu prednost doneo Petparim Hetemaj, koji je u 5. minutu uputio veoma snažan udarac ka golu Juventusa, a Đanluiđi Bufon je mogao samo da izvadi loptu iz mreže.

Kjevo je se u ovom duelu fokusirao na odbranu, prepustio je inicijativu Juventusu, naročito posle ranog vođstva.

Fudbaleri iz Torina su uputili čak 25 udaraca u gol, sedam u okvir, ali golmana Bicarija nisu uspevali da savladaju iz igre, sve dok Boštijan Cesar nije napravio prekršaj u kaznenom prostoru.

Roma je u Frozinone stigla sa željom da osvoji tri boda, što joj je na kraju pošlo za rukom, iako četa Rudija Garsije nije prikazala blistavu igru.

Debitant u najjačoj italijanskoj ligi poprilično je namučio Rimljane u prvom poluvremenu. Bedem ispred gola Nikole Lealija probijen je tek u 43. minutu. Luka Dinj centrirao je sa lijeve strane, a lošu reakciju odbrane Frozinonea kaznio je raspoloženi Jago Falke i postigao svoj prvi pogodak u dresu Rome.

U drugom ovosezonskom trijumfu "vučice", Miralema Pjanića nije bilo u sastavu zbog povrede, ali prvi put ove sezone na terenu je bio legendarni kapiten "vučice" Frančesko Toti.

Prethodno, u 11. minutu Edin Džeko nije uspio da iskoristi dobar centaršut Falkea, a petnaestak minuta kasnije, bh. reprezentativac šutirao je sa ruba šesnaesterca nakon kornera, ali je golman domaćih Leali bio siguran.

Frozinone je uzvratio u 28. minutu sjajnim udarcem Bugarina Aleksandra Toneva, ali se odličnom intervencijom istakao Vojček Šćešni i spasio svoj gol.

Nešto opasniji u veoma lošem drugom poluvremenu bili su domaći fudbaleri. Imali su veći posjed lopte, ali jalovim napadima nisu uspjeli da urade ništa više pred golom poljskog čuvara mreže.

Od rijetkih prilika treba izdvojiti onu u 76. minutu.

Domaći su tražili jedanaesterac nakon što je Aleandro Rozi, nekadašnji igrač Rome, simulirao prekršaj u šesnaestercu Rimljana, ali je arbitar Andrea Đervasoni, čini se opravdano, umjesto na "bijelu tačku" pokazao žuti karton fudbaleru Frozinonea.

Mogla je Roma u 84. minutu do drugog gola. Alesandro Florenci je šutirao u padu, Leali je uspio da zahvati loptu, koja je pogodila prečku i odbila se u polje.

Duboko u sudijskoj nadoknadi, kada se očekivao posljednji zvižduk Đervasonija, Huan Manuel Iturbe riješio je pitanje pobjednika. U brzoj kontri Argentinac, koji je ovog ljeta bio blizu prelaska u Đenovu, promiješao je odbranu domaćih i lijepim udarcem lijevom nogom postavio konačnih 0:2.

U drugom meču favorizovana Fiorentina teškom mukom pronašla je put do mreže Đenovljana i slavila minimalnu pobjedu.

Jedini pogodak gledaoci na "Artemio Frankiju" vidjeli su u 60. minutu, kada je senegalski napadač Kuma Babakar donio slavlje domaćim igračima i navijačima.

Imala je Đenova u nastavku priliku da dođe do izjednačenja, s obzirom da je "viola" od 64. minuta igrala bez isključenog Marka Badelja (dva žuta kartona).