БЛ: Пенал спасао Бајерн, Дармштад добио Бајера, Дортмунд гази!

Фудбалери минхенског Бајерна успели су преокретом да дођу до победе над Аугзбургом (2:1), док је Дортмунд славио на гостовању у Хановеру са 4:2.

Фудбал 13.09.2015 | 10:20

У осталим утакмицама четвртог кола Бундеслиге Херта је са 2:1 победила Штутгарт, Инголштад и Волфсбург су одиграли без голова, а Дармштад је минималним резултатом однео три бода из Леверкузена.

Бранилац титуле је теже од очекиваног победио будућег противника Партизана у Лиги Европе, захваљујући сумњивом једанаестерцу који је досуђен у 90. минуту.

Аугзбург је повео у самом финишу првог полувремена, Александер Есвајн је закуцао лопту под пречку гола голмана Мануела Нојера, из првог шута у оквир гола који су гости упутили за 45. минута.

Бајерн је наставио са притиском у другом полувремену, а до гола су дошли тек у 77. минуту. Голман Аугзбурга Марвин Хиц је одбранио шут Томаса Милера, али је Роберт Левандовски лепо сачекао одбитак и поравнао резултат.

На истеку 89. минута Маркус Фелнер је према мишљењу судије Кнута Киршера направио прекршај у казненом простору, Милер је поставио лопту на белу тачку и рутински савладао Хица, за четврту победу Бајерна и останак у трци за Дортмундом на врху табеле.

Бајерн се мучио, али се мучила и Борусија, Хановер је преко Артура Собјеха стигао до предности у 18. минуту, изједначио је Пјер Емерик Обамејанг у 35. из пенала, а пред одлазак на одмор преокрет је заокружио Хенрик Мктаријан у 44. минуту.

Собјех је 540 секунди касније поравнао резултат, међутим у 67. је аутогол постигао Мартинс Фелипе и донео предност противнику. Дефанзивац домаћих је у 85. минуту скривио једанаестерац, Обамејанг је реализовао и ову прилку за 4:2.

Трку за врх табеле наставља и Херта, победила је Штутгарт на свом терену са 2:1, а сви голови су постигнути у првом полувремену. У 14. минуту је домаћима вођство донео Генки Харагучи, да би већ у 36. утакмица била враћена на нулу, прецизан је био Тони Суњић, главом после центаршута Данијела Дидавија.

Коначних 2:1 постављено је у трећем минуту судијске надокнаде првог полувремена, Фабијан Лустенбергер је распалио по лопти, а голман Одисејас Влаходимос није могао ништа да уради.

Репрезентативац Србије Филип Костић одиграо је 68. минута, а десет минута раније је зарадио жути картон.

Највеће изненађење гола приредила је екипа из Дармштада. Новајлија у Бундеслиги је стигао до прве победе у првенству на БајАрени у Леверкузену, минималним резултатом за који заслуге иду Ајтаку Сулуу, који је главом послао лопту у мрежу после центаршута Константина Рауша.

У последњој утакмици дана Франкфурт је декласирао екипу Келна са 6:2, а потенцијални српски репрезентативац Александар Игњовски био је асистент код првог гола, који је већ у четвртом минуту постигао Александер Мајер.

Киша голова настављена је у 15. минуту, стрелац је био Лук Кастаињос, а већ осам минута касније било је 3:0, Мајер је поново савладао голмана Келна.

Резултатску неизвесност је најавио Антони Модес, смањио је на 3:1 у 28. минуту, али свега 180 секунди касније Кастаињос је постигао свој други погодак.

Он је у 73. минуту асистирао Харису Сеферовићу за 5:1, други гол за Келн дело је Доминика Хајнца, а коначан резултат поставио је Мајер, комплетирајући хет трик.