BL: Penal spasao Bajern, Darmštad dobio Bajera, Dortmund gazi!

Fudbaleri minhenskog Bajerna uspeli su preokretom da dođu do pobede nad Augzburgom (2:1), dok je Dortmund slavio na gostovanju u Hanoveru sa 4:2.

Fudbal 13.09.2015 | 10:20

U ostalim utakmicama četvrtog kola Bundeslige Herta je sa 2:1 pobedila Štutgart, Ingolštad i Volfsburg su odigrali bez golova, a Darmštad je minimalnim rezultatom odneo tri boda iz Leverkuzena.

Branilac titule je teže od očekivanog pobedio budućeg protivnika Partizana u Ligi Evrope, zahvaljujući sumnjivom jedanaestercu koji je dosuđen u 90. minutu.

Augzburg je poveo u samom finišu prvog poluvremena, Aleksander Esvajn je zakucao loptu pod prečku gola golmana Manuela Nojera, iz prvog šuta u okvir gola koji su gosti uputili za 45. minuta.

Bajern je nastavio sa pritiskom u drugom poluvremenu, a do gola su došli tek u 77. minutu. Golman Augzburga Marvin Hic je odbranio šut Tomasa Milera, ali je Robert Levandovski lepo sačekao odbitak i poravnao rezultat.

Na isteku 89. minuta Markus Felner je prema mišljenju sudije Knuta Kiršera napravio prekršaj u kaznenom prostoru, Miler je postavio loptu na belu tačku i rutinski savladao Hica, za četvrtu pobedu Bajerna i ostanak u trci za Dortmundom na vrhu tabele.

Bajern se mučio, ali se mučila i Borusija, Hanover je preko Artura Sobjeha stigao do prednosti u 18. minutu, izjednačio je Pjer Emerik Obamejang u 35. iz penala, a pred odlazak na odmor preokret je zaokružio Henrik Mktarijan u 44. minutu.

Sobjeh je 540 sekundi kasnije poravnao rezultat, međutim u 67. je autogol postigao Martins Felipe i doneo prednost protivniku. Defanzivac domaćih je u 85. minutu skrivio jedanaesterac, Obamejang je realizovao i ovu prilku za 4:2.

Trku za vrh tabele nastavlja i Herta, pobedila je Štutgart na svom terenu sa 2:1, a svi golovi su postignuti u prvom poluvremenu. U 14. minutu je domaćima vođstvo doneo Genki Haraguči, da bi već u 36. utakmica bila vraćena na nulu, precizan je bio Toni Sunjić, glavom posle centaršuta Danijela Didavija.

Konačnih 2:1 postavljeno je u trećem minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena, Fabijan Lustenberger je raspalio po lopti, a golman Odisejas Vlahodimos nije mogao ništa da uradi.

Reprezentativac Srbije Filip Kostić odigrao je 68. minuta, a deset minuta ranije je zaradio žuti karton.

Najveće iznenađenje gola priredila je ekipa iz Darmštada. Novajlija u Bundesligi je stigao do prve pobede u prvenstvu na BajAreni u Leverkuzenu, minimalnim rezultatom za koji zasluge idu Ajtaku Suluu, koji je glavom poslao loptu u mrežu posle centaršuta Konstantina Rauša.

U poslednjoj utakmici dana Frankfurt je deklasirao ekipu Kelna sa 6:2, a potencijalni srpski reprezentativac Aleksandar Ignjovski bio je asistent kod prvog gola, koji je već u četvrtom minutu postigao Aleksander Majer.

Kiša golova nastavljena je u 15. minutu, strelac je bio Luk Kastainjos, a već osam minuta kasnije bilo je 3:0, Majer je ponovo savladao golmana Kelna.

Rezultatsku neizvesnost je najavio Antoni Modes, smanjio je na 3:1 u 28. minutu, ali svega 180 sekundi kasnije Kastainjos je postigao svoj drugi pogodak.

On je u 73. minutu asistirao Harisu Seferoviću za 5:1, drugi gol za Keln delo je Dominika Hajnca, a konačan rezultat postavio je Majer, kompletirajući het trik.