ЕП, квалификације - преглед...

Фудбалери Португала победили су Албанију у Елбасанију са 1:0 и тако направили велики корак ка пласману на Европско првенство.

Фудбал 07.09.2015 | 23:30

Велики тријумф Португалу донео је Мигел Велосо у 92. минуту утакмице.

После ове победе Португал на челу И групе има 15 бодова из шест утакмица и практично је обезубедио пласман на Европско првенство пошто другопласирана Данска има 12 бодова из седам мечева, а трећепласирана Албанија исто толико бодова из шест утакмица.

Близу пласмана на Европско првенство је и Немачка која је у понедељак славила у Глазгову против Шкотске са 3:2. У првом делу домаћин је у два наврата стизао предност коју је Немцима доносио Томас Милер, а у наставку је меч решио Гиндоан у 54. минуту.

Немци на првом месту Д групе два кола пре краја имају 19 бодова, али су и њихови први пратиоци славили.

Пољска је према очекивањима била убедљива против Гибралтара са 8:1 и поново има два бода мање од Немачке, а трећепласирана Ирска сада има 15 бодова пошто је победила Грузију са 1:0 голом Волтерса у 69. минуту.

У групи Ф Северна Ирска и Мађарска одиграли су нерешено 1:1. Гости су повели голом Гузмича у 74. минуту, а велики бод Северној Ирској донео је Лаферти у трећем минуту надокнаде времена. Северна Ирска је прва у групи са 17 бодова, једним више од Румуније која је пропустила одличну прилику пошто је одиграла без голова са прежаљеном Грчком.

На трећем месту на табели је Мађарска која два кола пре краја има 13 бодова. У последњем мечу ове групе Финска је славила против Фарских острва са 1:0, па се укључила у борбу за треће место које води у бараж.