EP, kvalifikacije - pregled...

Fudbaleri Portugala pobedili su Albaniju u Elbasaniju sa 1:0 i tako napravili veliki korak ka plasmanu na Evropsko prvenstvo.

Fudbal 07.09.2015 | 23:30

Veliki trijumf Portugalu doneo je Migel Veloso u 92. minutu utakmice.

Posle ove pobede Portugal na čelu I grupe ima 15 bodova iz šest utakmica i praktično je obezubedio plasman na Evropsko prvenstvo pošto drugoplasirana Danska ima 12 bodova iz sedam mečeva, a trećeplasirana Albanija isto toliko bodova iz šest utakmica.

Blizu plasmana na Evropsko prvenstvo je i Nemačka koja je u ponedeljak slavila u Glazgovu protiv Škotske sa 3:2. U prvom delu domaćin je u dva navrata stizao prednost koju je Nemcima donosio Tomas Miler, a u nastavku je meč rešio Gindoan u 54. minutu.

Nemci na prvom mestu D grupe dva kola pre kraja imaju 19 bodova, ali su i njihovi prvi pratioci slavili.

Poljska je prema očekivanjima bila ubedljiva protiv Gibraltara sa 8:1 i ponovo ima dva boda manje od Nemačke, a trećeplasirana Irska sada ima 15 bodova pošto je pobedila Gruziju sa 1:0 golom Voltersa u 69. minutu.

U grupi F Severna Irska i Mađarska odigrali su nerešeno 1:1. Gosti su poveli golom Guzmiča u 74. minutu, a veliki bod Severnoj Irskoj doneo je Laferti u trećem minutu nadoknade vremena. Severna Irska je prva u grupi sa 17 bodova, jednim više od Rumunije koja je propustila odličnu priliku pošto je odigrala bez golova sa prežaljenom Grčkom.

Na trećem mestu na tabeli je Mađarska koja dva kola pre kraja ima 13 bodova. U poslednjem meču ove grupe Finska je slavila protiv Farskih ostrva sa 1:0, pa se uključila u borbu za treće mesto koje vodi u baraž.