Злато и за крај! Ивана Шпановић најбоља у Берлину, Колашинац пети

Најбоља српска атлетичарка Ивана Шпановић тријумфовала је на митингу у Берлину у скоку у даљ, док је Асмир Колашинац заузео пето место у бацању кугле.

Остали спортови 07.09.2015 | 11:00

Шпановићева је до тријумфа дошла скоком од 6,60 метара, који је остварила у другој серији.

Друго место у Берлину заузела је Кристабел Нети из Канаде (6,45 метара), док је трећа била домаћа такмичарка Состене Могенара са скоком од 6,40 метара.

Наша сјајна атлетичарка на најбољи начин завршила је ову такмичарску сезону. Она је претходно освојила бронзану медаљу на Светском првенству у Пекингу резултатом 7,01 метара, а пре три дана победила је на митингу Дијамантске лиге у Цириху и оборили национални рекоред скоком од 7,02 метара.

Други српски представник у Берлину Асмир Колашинац није био на нивоу својих најбољих резултата. У последњој серији бацио је куглу 20,37 метара што је било довољно за пето место.