СК: Српкиње на две побједе до ОИ у Риу!

Српске одбојкашице две победе деле од пласмана на Олимпијске игре у Рио де Жанеиру, захваљујући тријумфу над Кубом и победи Русије над САД.

Остали спортови 04.09.2015 | 12:15

Изабранице Зорана Терзића су у петак забележиле и осму победу на Светском купу у Јапану, пошто су у Комакију славиле против Кубе са 3:0, по сетовима 25:22, 25:19, 25:15.

Још пред последња три кола знало се да су нашој репрезентацији потребне све три победе, као и да Русија слави против Американки, што се и десило, да би заузеле једно од прва два места која воде у Рио.

Рускиње су победиле Американке са 3:0, што значи да ће репрезентација Србије током викенда сама одлучивати о својој судбини у дуелима са Кенијом и Аргентином. Наредна утакмица српске одбојкашице чека у суботу од 8 часова по нашем времену са селекцијом Кеније.

Није Србија најбоље стартовала против Кубе. Направљено је много грешака у првом сету, али на срећу он је успешно завршен добром игром у финишу. Током преостала два сета изабранице Зорана Терзића су заиграле боље и могло би се рећи рутински завршиле посао.

Меч је почела постава Живковић, Бјелица, Стевановић, Вељковић, Николић, Малешевић и либеро Ћебић, а играле су и Буша, Силвија Поповић и Мина Поповић.

Повела је Србија на почетку меча са 4:2, па 7:4 и 8:5, да би Кубанке изједначиле на 8:8. Уследило је освајање поена у серијама са обе стране, а резултат је после тих промена био изједначен. Водила је Србија са 16:14 на другом техничком тајм-ауту, па 19:17, али су Кубанке увек успевале да поравнају резултат, највише захваљујући грешкама српских одбојкашица. Било је 21:19 за Србију, а затим 21:21, да би затим Србија серијом 3:0 стигла до 24:21. Искористила је Србија другу сет лопту за 25:22 и повела са 1:0 у сетовима.

У другом сету виђен је још бољи почетак Србије, која је повела са 4:1, па 8:3, а затим 11:4 и 14:5. Кубанке су тада направиле серију од чак пет узастопних поена и смањиле на 14:10. Србија је имала предност од шест поена – 17:11, да би Куба смањила на 18:15. У завршници, са три везана поена Србија стиже до 21:15, па 23:16 и на крају 25:19 за вођство од 2:0 у сетовима.

Куба је у трећем сету имала једино вођство на мечу – 1:0. Србија је потом повела са 5:1 и 8:5. Уследила је изједначена игра, да би Србија после 13:11, повела са 16:11, а затим, после 16:12, са 20:12. До краја, Србија је Куби препустила само још три поена за коначних 25:15 и пети максимални тријумф у Јапану после 67 минута игре.