СЛС: Звезда сигурна у Лучанима, са играчем више! Славила и Чука!

Фудбалери Црвене звезде остварили су нову победу у Суперлиги Србије, пошто су у Лучанима савладали Младост са 3:0. Фудбалери Чукаричког победили су у гостима Металац из Горњег Милановца са 2:1 у осмом колу Суперлиге и тако прекинули серију од три меча без победе.

Фудбал 31.08.2015 | 09:20

Звезда се мучила у првом полувремену, али је после пенала и искључења Живановића у 62. минуту лако преломила утакмицу головима Доналда, Вукашина Јовановића и Идана Вереда.

Београђани су остварили пету узастопну победу и остали на првом месту табеле са 20 бодова, док је Младост уостала на 13. позицији са осам бодова.

Прво полувреме обележила је отворена игра са обе стране, неколико прилика, али голова није било. На истеку пола сата игре један од рефлектора на стадиону се угасио, али је игра настављена јер је видљивост била добра.

Друго полувреме кренуло је у истом ритму, а онда је у 62. минуту судија свирао пенал за Црвену звезду.

Александар Живановић повукао је за дрес Вукашина Јовановића после скраћеног корнера Катаија и судија Срђан Обрадовић показао је на белу тачку. Ипак, главни арбитар је направио грешку јер је Живановићу показао директан црвени картон. Сигуран извођач једанаестерца био је Доналд, којем је то првенац у ’црвено-белом’ дресу.

Десет минута касније Вукашин Јовановић је потврдио тријумф своје екипе – после шансе Јовића и одбране Крзнарића уследио је корнер. Створила се велика гужва, а штопер гостију је са неких седам метара закуцао лопту под пречку.

Коначних 3:0 поставио је Идан Веред лепим поготком у финишу меча. Израелац је нанизао неколико противничких дефанзиваца и погодио ближи угао.

Освајач Купа Србије сада се налази на седмом месту са 11 бодова, претекавши тако свог вечерашњег ривала, који се налази на 10. позицији са девет бодова.

Голове за Чукарички постигли су Дејан Бољевић у 48. и Лукас Пијасентин у 66. минуту. Стрелац за Младост био је Драган Миловановић у надокнади времена.

Гости су боље почели меч и неколико пута су запретили голману Немањи Белићу, пре свих млади репрезентативац Србије Станиша Мандић.

Крајем првог полувремена Металац је имао две изгледне шансе и то обе преко Луке Мердовића, који је задавао муке одбрани екипе са Бановог Брда. Он је у 41. минуту погодио стативу, да би минут касније шутирао искоса са леве стране и погодио место где се спајају пречка и статива.

Почетком другог полувремена, у 48. минуту Чукарички долази у предност преко левог бека Дејана Бољевића.

Од тог момента Чукарички је успоставио иницијативу и преко Обенга Регана имао шансу да дуплира вођство, али је играч из Гане погодио стативу.

У 66. минуту голман домаћих Немања Белић је направио пенал над Тијагом. Лопту је наместио Лукас Пијасентин и дуплирао вођство гостију из Београда.

До краја меча тренер домаћих Жарко Гајић је покушавао изменама да унесе свежину у екипу и то му се исплатило. Гости су дошли до почасног гола у самом финишу када је после центаршута Мердовића, Миловановић дао гол са ивице петерца.