SLS: Zvezda sigurna u Lučanima, sa igračem više! Slavila i Čuka!

Fudbaleri Crvene zvezde ostvarili su novu pobedu u Superligi Srbije, pošto su u Lučanima savladali Mladost sa 3:0. Fudbaleri Čukaričkog pobedili su u gostima Metalac iz Gornjeg Milanovca sa 2:1 u osmom kolu Superlige i tako prekinuli seriju od tri meča bez pobede.

Fudbal 31.08.2015 | 09:20

Zvezda se mučila u prvom poluvremenu, ali je posle penala i isključenja Živanovića u 62. minutu lako prelomila utakmicu golovima Donalda, Vukašina Jovanovića i Idana Vereda.

Beograđani su ostvarili petu uzastopnu pobedu i ostali na prvom mestu tabele sa 20 bodova, dok je Mladost uostala na 13. poziciji sa osam bodova.

Prvo poluvreme obeležila je otvorena igra sa obe strane, nekoliko prilika, ali golova nije bilo. Na isteku pola sata igre jedan od reflektora na stadionu se ugasio, ali je igra nastavljena jer je vidljivost bila dobra.

Drugo poluvreme krenulo je u istom ritmu, a onda je u 62. minutu sudija svirao penal za Crvenu zvezdu.

Aleksandar Živanović povukao je za dres Vukašina Jovanovića posle skraćenog kornera Kataija i sudija Srđan Obradović pokazao je na belu tačku. Ipak, glavni arbitar je napravio grešku jer je Živanoviću pokazao direktan crveni karton. Siguran izvođač jedanaesterca bio je Donald, kojem je to prvenac u ’crveno-belom’ dresu.

Deset minuta kasnije Vukašin Jovanović je potvrdio trijumf svoje ekipe – posle šanse Jovića i odbrane Krznarića usledio je korner. Stvorila se velika gužva, a štoper gostiju je sa nekih sedam metara zakucao loptu pod prečku.

Konačnih 3:0 postavio je Idan Vered lepim pogotkom u finišu meča. Izraelac je nanizao nekoliko protivničkih defanzivaca i pogodio bliži ugao.

Osvajač Kupa Srbije sada se nalazi na sedmom mestu sa 11 bodova, pretekavši tako svog večerašnjeg rivala, koji se nalazi na 10. poziciji sa devet bodova.

Golove za Čukarički postigli su Dejan Boljević u 48. i Lukas Pijasentin u 66. minutu. Strelac za Mladost bio je Dragan Milovanović u nadoknadi vremena.

Gosti su bolje počeli meč i nekoliko puta su zapretili golmanu Nemanji Beliću, pre svih mladi reprezentativac Srbije Staniša Mandić.

Krajem prvog poluvremena Metalac je imao dve izgledne šanse i to obe preko Luke Merdovića, koji je zadavao muke odbrani ekipe sa Banovog Brda. On je u 41. minutu pogodio stativu, da bi minut kasnije šutirao iskosa sa leve strane i pogodio mesto gde se spajaju prečka i stativa.

Početkom drugog poluvremena, u 48. minutu Čukarički dolazi u prednost preko levog beka Dejana Boljevića.

Od tog momenta Čukarički je uspostavio inicijativu i preko Obenga Regana imao šansu da duplira vođstvo, ali je igrač iz Gane pogodio stativu.

U 66. minutu golman domaćih Nemanja Belić je napravio penal nad Tijagom. Loptu je namestio Lukas Pijasentin i duplirao vođstvo gostiju iz Beograda.

Do kraja meča trener domaćih Žarko Gajić je pokušavao izmenama da unese svežinu u ekipu i to mu se isplatilo. Gosti su došli do počasnog gola u samom finišu kada je posle centaršuta Merdovića, Milovanović dao gol sa ivice peterca.