ШПА: Лидер Еибар у трансу, Севиљу разбио Атлетико, кикс Валенсије!

Фудбалери Еибара изненадили су Атлетик Билбао и славили 2:0 у дербију Баскије. Фудбалери Атлетико Мадрида убедљиво су савладали Севиљу 3:0, у дербију трећег кола Примере.

Фудбал 31.08.2015 | 09:00

Домаћин је у изједначеном мечу био много опаснији од ривала, те искористио своје шансе за велику победу.

Еибар је повео у 34. минуту голом Саула Берхона из пенала, да би пола сата пре краја проиграо Адријана који потврђује тријумф.

Ово је Еибару, који учествује у Примери захваљујући избацивању Елчеа, друга победа у сезони.

Тим из малог баскијског града дели прво место са Селтом и Барселоном, али уз бољу гол разлику од каталонског гиганта.

С друге стране, Билбао, који је декласирао првака Европе уочи сезоне 4:0, на последњем је месту на табели без постигнутог гола.

Српски фудбалер Александар Пантић је са клупе посматрао победу Еибара, који у следећем колу гостује Малаги.

Билбао, Партизанов ривал у групној фази Лиге Европе, први гол и бодове у Примери тражиће против Хетафеа.

Мадриђани су максимално казнили отворену игру шампиона Лиге Европе те славили погоцима Кокеа, Габија и Џексона Мартинеса, уз две асистенције маестралног Антоана Гризмана.

У другом мечу вечери Валенсија је разочарала ремијем 1:1 са Депортивом из Ла Коруње на Местаљи.

Севиља је доминирала на свом терену против Атлетика, имала лопту у свом поседу две трећине времена, 20-ак шутева ка голу Јана Облака, али није било пролаза поред словеначког голмана.

С друге стране, Атлетико је стрпљивом игром вребао шансу и сурово казнио домаћина са три гола.

У првих пола сата Атлетико је преко Тијага и Гризмана пропустио две шансе да погоди после контранапада, да би коначно у 35. минуту Коке брзом реакцијом у казненом пронашао пут до мреже.

Претходно је Облак сјајним интервенцијама заустављао шутеве Севиљиног Кокеа и Тремулинаса.

У другом делу је Севиља кренула још агресивније, Банега и Љоренте су пропуштали шансе, а казна је стигла у последњих 11 минута головима са дистанце.

Прво је Габи уз одбитак погодио са 30 метара, а онда је фантастичан првенац постигао Џексон Мартинес са више од 20.

Валенсија се намучила против Депортива који је неочекивано добро парирао домаћину и заслужено освојио бод.

Гости су кренули офанзивно на Местаљи, Алберто и Парада су пропустили сјајне прилике у првих 25 минута, да би у 39. минуту Лукас Перес Мартинес сјајним ударцем савладао Рајана.

Ипак, у последњем минуту полувремена Алваро Негредо користи асистенцију Сантија Мине за изједначење, па се очекивао преокрет у наставку.

Редале су се шансе домаћина, али су промашивали Данило и Де Паул, да би пет минута пре краја Бараган добио други жути картон и Валенсија са играчем мање више није могла да контролише ритам меча.

Валенсија има ужасан старт сезоне, освојила је по бод у прва два кола, уз тек један постигнут гол. Исти учинак има и Депортиво.