ŠPA: Lider Eibar u transu, Sevilju razbio Atletiko, kiks Valensije!

Fudbaleri Eibara iznenadili su Atletik Bilbao i slavili 2:0 u derbiju Baskije. Fudbaleri Atletiko Madrida ubedljivo su savladali Sevilju 3:0, u derbiju trećeg kola Primere.

Fudbal 31.08.2015 | 09:00

Domaćin je u izjednačenom meču bio mnogo opasniji od rivala, te iskoristio svoje šanse za veliku pobedu.

Eibar je poveo u 34. minutu golom Saula Berhona iz penala, da bi pola sata pre kraja proigrao Adrijana koji potvrđuje trijumf.

Ovo je Eibaru, koji učestvuje u Primeri zahvaljujući izbacivanju Elčea, druga pobeda u sezoni.

Tim iz malog baskijskog grada deli prvo mesto sa Seltom i Barselonom, ali uz bolju gol razliku od katalonskog giganta.

S druge strane, Bilbao, koji je deklasirao prvaka Evrope uoči sezone 4:0, na poslednjem je mestu na tabeli bez postignutog gola.

Srpski fudbaler Aleksandar Pantić je sa klupe posmatrao pobedu Eibara, koji u sledećem kolu gostuje Malagi.

Bilbao, Partizanov rival u grupnoj fazi Lige Evrope, prvi gol i bodove u Primeri tražiće protiv Hetafea.

Madriđani su maksimalno kaznili otvorenu igru šampiona Lige Evrope te slavili pogocima Kokea, Gabija i Džeksona Martinesa, uz dve asistencije maestralnog Antoana Grizmana.

U drugom meču večeri Valensija je razočarala remijem 1:1 sa Deportivom iz La Korunje na Mestalji.

Sevilja je dominirala na svom terenu protiv Atletika, imala loptu u svom posedu dve trećine vremena, 20-ak šuteva ka golu Jana Oblaka, ali nije bilo prolaza pored slovenačkog golmana.

S druge strane, Atletiko je strpljivom igrom vrebao šansu i surovo kaznio domaćina sa tri gola.

U prvih pola sata Atletiko je preko Tijaga i Grizmana propustio dve šanse da pogodi posle kontranapada, da bi konačno u 35. minutu Koke brzom reakcijom u kaznenom pronašao put do mreže.

Prethodno je Oblak sjajnim intervencijama zaustavljao šuteve Seviljinog Kokea i Tremulinasa.

U drugom delu je Sevilja krenula još agresivnije, Banega i Ljorente su propuštali šanse, a kazna je stigla u poslednjih 11 minuta golovima sa distance.

Prvo je Gabi uz odbitak pogodio sa 30 metara, a onda je fantastičan prvenac postigao Džekson Martines sa više od 20.

Valensija se namučila protiv Deportiva koji je neočekivano dobro parirao domaćinu i zasluženo osvojio bod.

Gosti su krenuli ofanzivno na Mestalji, Alberto i Parada su propustili sjajne prilike u prvih 25 minuta, da bi u 39. minutu Lukas Peres Martines sjajnim udarcem savladao Rajana.

Ipak, u poslednjem minutu poluvremena Alvaro Negredo koristi asistenciju Santija Mine za izjednačenje, pa se očekivao preokret u nastavku.

Redale su se šanse domaćina, ali su promašivali Danilo i De Paul, da bi pet minuta pre kraja Baragan dobio drugi žuti karton i Valensija sa igračem manje više nije mogla da kontroliše ritam meča.

Valensija ima užasan start sezone, osvojila je po bod u prva dva kola, uz tek jedan postignut gol. Isti učinak ima i Deportivo.