ИТА: Ромини Босанци срушили Јувентус, Јовета скупља бодове!

Фудбалери Роме савладали су Јувентус 2:1 и најавили једну од најинтересантнијих сезона у Серији А у последњих десетак година. Тимови од којих се очекује борба за Скудето и Европу – Наполи, Интер, Лацио и Фиорентина, разочарали су у другом колу Серије А.

Фудбал 31.08.2015 | 08:40

Римљани су у потпуности надиграли шампиона, доминирали су тереном до последњих пет минута, а славили су погоцима босанскохерцеговачких репрезентативаца.

"Вучица" је до заслуженог вођства стигла пола сата пре краја поготком Миралема Пјанића из слободног ударца, а тријумф је најавио Един Џеко 11 минута пре краја.

Минут пре тог гола Јувентус остаје са играчем мање, искључен је Патрис Евра, али два минута пре краја утакмице Пауло Дибала смањује резултат из првог шута у оквир гола Роме.

Торински гигант је извршио притисак у надокнади времена, те замало стиже до неочекиваног ремија. Војчек Шчесни фантастичном парадом у 92. минуту спасава "вучицу" после шута Бонучија.

Иако са Погбом, Дибалом и Манџукићем у тиму, Јувентус је био немоћан у нападу до саме завршнице меча, ни уласци Морате и Квадрада нису донели промену.

"Стара дама" је била без шута у оквир гола до поменутог поготка Дибале, а шут Бонучија је био тек други на који је Шчесни морао да реагује, на срећу Роме успешно.

С друге стране, Рома је имала лопту у свом поседу две трећине времена, 18 пута је гађала гол ривала, а Ђанлуиђи Буфон је седам пута морао да интервенише, два пута безуспешно.

Српски репрезентативац Адем Љајић шансу добија тек у претпоследњем минуту уместо асистента другог гола Фалкуеа.

Рома у следећем колу игра нови дерби, гостује Фиорентини, док Јувентус дочекује Кјево. Шампион је без бода после два кола.

Стеван Јоветић је опет спасао "неразуре", са два гола донео је тешку победу на гостовању Карпију. Наполи је имао два гола предности, али је играо само 2:2 са Сампдоријом.

Потпуни дебакл доживео је Лацио, поражен је 4:0 од Кјева у Верони, док је Фиорентина поражена 3:1 од Торина после преокрета "бикова" у другом полувремену.

Ђеноа је са 2:0 надиграла Верону, Аталанта је истим резултатом савладала Фрозиноне, док је Палермо славио минималну победу над Удинезеом у гостима.

Дуел Наполија и Сампдорије донео је два дијаметрално супротна полувремена. Наполитанци су доминирали у првом, те погоцима препорођеног Гонсала Игуаина повели 2:0. Лагано вођство опустило је домаћина, што гости из Ђенове сурово кажњавају у року од два минута. Фантастични Едер постиже два гола, први из пенала, други након што је осрамотио штопере Наполија, те донео бод Сампи.

Док је Стевана Јоветића Интер не мора да брине за бодове против "мањих" клубова. Црногорски репрезентативац је донео нова три бода "неразурима". Бивши капитен Партизана био је двоструки стрелац против Карпија, донео је вођство у 31. минуту, а онда спасао Миланезе минут пре краја, савладавши Жељка Бркића и из пенала. Претходно је Ди Гаудио изједначио, али је дебитант у Серији А ипак остао без историјског бода.

Потпуни дебакл доживео је Лацио. Римљани су се пре неколико дана борили за Лигу шампиона, а Кјево им је показао да им није место у елити. Погоцима двоструког стрелца Палошија, те Међиоринија и Бирсе, тим из Вероне је одржао фудбалску лекцију "небеско плавима". Душан Баста је након очајног првог полувремена замењен већ на паузи, док Сергеј Милинковић-Савић није ни добио шансу да се покаже.

Изгледало је да ће Фиорентина лако стићи до нова три бода, повела је већ у десетом минуту у Торину голом Алонса и контролисала ритам меча, али су се гости "распали" у поселдњих 25 минута. Торино потпуно преокреће однос снага, те погоцима Моретија и Кваљареле доноси преокрет у року од два минута. Базели је само потврдио победу у 77. минуту. Никола Максимовић је одиграо цео меч за домаћина, а Ненад Томовић за госте. Ален Стевановић је остао на клупи "бикова".