ITA: Romini Bosanci srušili Juventus, Joveta skuplja bodove!

Fudbaleri Rome savladali su Juventus 2:1 i najavili jednu od najinteresantnijih sezona u Seriji A u poslednjih desetak godina. Timovi od kojih se očekuje borba za Skudeto i Evropu – Napoli, Inter, Lacio i Fiorentina, razočarali su u drugom kolu Serije A.

Fudbal 31.08.2015 | 08:40

Rimljani su u potpunosti nadigrali šampiona, dominirali su terenom do poslednjih pet minuta, a slavili su pogocima bosanskohercegovačkih reprezentativaca.

"Vučica" je do zasluženog vođstva stigla pola sata pre kraja pogotkom Miralema Pjanića iz slobodnog udarca, a trijumf je najavio Edin Džeko 11 minuta pre kraja.

Minut pre tog gola Juventus ostaje sa igračem manje, isključen je Patris Evra, ali dva minuta pre kraja utakmice Paulo Dibala smanjuje rezultat iz prvog šuta u okvir gola Rome.

Torinski gigant je izvršio pritisak u nadoknadi vremena, te zamalo stiže do neočekivanog remija. Vojček Ščesni fantastičnom paradom u 92. minutu spasava "vučicu" posle šuta Bonučija.

Iako sa Pogbom, Dibalom i Mandžukićem u timu, Juventus je bio nemoćan u napadu do same završnice meča, ni ulasci Morate i Kvadrada nisu doneli promenu.

"Stara dama" je bila bez šuta u okvir gola do pomenutog pogotka Dibale, a šut Bonučija je bio tek drugi na koji je Ščesni morao da reaguje, na sreću Rome uspešno.

S druge strane, Roma je imala loptu u svom posedu dve trećine vremena, 18 puta je gađala gol rivala, a Đanluiđi Bufon je sedam puta morao da interveniše, dva puta bezuspešno.

Srpski reprezentativac Adem Ljajić šansu dobija tek u pretposlednjem minutu umesto asistenta drugog gola Falkuea.

Roma u sledećem kolu igra novi derbi, gostuje Fiorentini, dok Juventus dočekuje Kjevo. Šampion je bez boda posle dva kola.

Stevan Jovetić je opet spasao "nerazure", sa dva gola doneo je tešku pobedu na gostovanju Karpiju. Napoli je imao dva gola prednosti, ali je igrao samo 2:2 sa Sampdorijom.

Potpuni debakl doživeo je Lacio, poražen je 4:0 od Kjeva u Veroni, dok je Fiorentina poražena 3:1 od Torina posle preokreta "bikova" u drugom poluvremenu.

Đenoa je sa 2:0 nadigrala Veronu, Atalanta je istim rezultatom savladala Frozinone, dok je Palermo slavio minimalnu pobedu nad Udinezeom u gostima.

Duel Napolija i Sampdorije doneo je dva dijametralno suprotna poluvremena. Napolitanci su dominirali u prvom, te pogocima preporođenog Gonsala Iguaina poveli 2:0. Lagano vođstvo opustilo je domaćina, što gosti iz Đenove surovo kažnjavaju u roku od dva minuta. Fantastični Eder postiže dva gola, prvi iz penala, drugi nakon što je osramotio štopere Napolija, te doneo bod Sampi.

Dok je Stevana Jovetića Inter ne mora da brine za bodove protiv "manjih" klubova. Crnogorski reprezentativac je doneo nova tri boda "nerazurima". Bivši kapiten Partizana bio je dvostruki strelac protiv Karpija, doneo je vođstvo u 31. minutu, a onda spasao Milaneze minut pre kraja, savladavši Željka Brkića i iz penala. Prethodno je Di Gaudio izjednačio, ali je debitant u Seriji A ipak ostao bez istorijskog boda.

Potpuni debakl doživeo je Lacio. Rimljani su se pre nekoliko dana borili za Ligu šampiona, a Kjevo im je pokazao da im nije mesto u eliti. Pogocima dvostrukog strelca Palošija, te Međiorinija i Birse, tim iz Verone je održao fudbalsku lekciju "nebesko plavima". Dušan Basta je nakon očajnog prvog poluvremena zamenjen već na pauzi, dok Sergej Milinković-Savić nije ni dobio šansu da se pokaže.

Izgledalo je da će Fiorentina lako stići do nova tri boda, povela je već u desetom minutu u Torinu golom Alonsa i kontrolisala ritam meča, ali su se gosti "raspali" u poseldnjih 25 minuta. Torino potpuno preokreće odnos snaga, te pogocima Moretija i Kvaljarele donosi preokret u roku od dva minuta. Bazeli je samo potvrdio pobedu u 77. minutu. Nikola Maksimović je odigrao ceo meč za domaćina, a Nenad Tomović za goste. Alen Stevanović je ostao na klupi "bikova".