ПЛ: Свонси опет бољи од ''Ђавола''!

Трећи пут у низу Манчестер Јунајтед поражен је од Свонсија, овај пут са 2:1 после преокрета.

Фудбал 31.08.2015 | 08:20

У веома отвореном мечу у Велсу екипе су јуриле гол од првог минута, Свонси је деловао опасније у првом полувремену, али гости први стижу до гола преко Хуана Мате у 48. минуту.

Изгледало је да ће Јунајтед стићи до нове победе, али су онда "црвени ђаволи" средином другог полувремена у року од само пет минута примили два гола, прва у сезони у Премијер лиги.

Великана са Олд Трафорда срушио је сјајни нападачки тандем Андре Ају-Бафетимби Гомис.

Репрезентативац Гане је прво искористио центаршута Гилфија Сигурдсона и очајну реакцију Јунајтедових штопера, те главом први у сезони затресао мрежу Серхија Ромера.

Само пет минута касније нападачи Свонсија су опет надиграли Ван Галову очајну одбрану. Овај пут је Ају пронашао Гомиса који је из тешке позиције гурнуо лопту у мрежу.

Јунајтед је имао шансу да у финишу избегне пораз, али је Вејн Руни био сувише спор у казненом простору, па му је непосредно пре шута лопту однео један играч Свонсија.

Велшани су победом престигли Јунајтед на табели, четврти су после исто толико кола са бодом више. У следећем колу гостују Вотфорду, док Јунајтед чека највећег ривала Ливерпул.