PL: Svonsi opet bolji od ''Đavola''!

Treći put u nizu Mančester Junajted poražen je od Svonsija, ovaj put sa 2:1 posle preokreta.

Fudbal 31.08.2015 | 08:20

U veoma otvorenom meču u Velsu ekipe su jurile gol od prvog minuta, Svonsi je delovao opasnije u prvom poluvremenu, ali gosti prvi stižu do gola preko Huana Mate u 48. minutu.

Izgledalo je da će Junajted stići do nove pobede, ali su onda "crveni đavoli" sredinom drugog poluvremena u roku od samo pet minuta primili dva gola, prva u sezoni u Premijer ligi.

Velikana sa Old Traforda srušio je sjajni napadački tandem Andre Aju-Bafetimbi Gomis.

Reprezentativac Gane je prvo iskoristio centaršuta Gilfija Sigurdsona i očajnu reakciju Junajtedovih štopera, te glavom prvi u sezoni zatresao mrežu Serhija Romera.

Samo pet minuta kasnije napadači Svonsija su opet nadigrali Van Galovu očajnu odbranu. Ovaj put je Aju pronašao Gomisa koji je iz teške pozicije gurnuo loptu u mrežu.

Junajted je imao šansu da u finišu izbegne poraz, ali je Vejn Runi bio suviše spor u kaznenom prostoru, pa mu je neposredno pre šuta loptu odneo jedan igrač Svonsija.

Velšani su pobedom prestigli Junajted na tabeli, četvrti su posle isto toliko kola sa bodom više. U sledećem kolu gostuju Votfordu, dok Junajted čeka najvećeg rivala Liverpul.