БЛ: Борусија гази редом, Вердер славио за крај кола!

Фудбалери Борусије Дортмунд наставили су са победама на почетку нове сезоне у Бундеслиги, овога пута пала је берлинска Херта, а фудбалери Вердера савладали су у Бремену екипу Борусије Менхенгладбах са 2:1, у последњој утакмици 3. кола немачке Бундеслиге.

Фудбал 31.08.2015 | 08:00

Борусија је на свом терену савладала Херту резултатом 3:1 и после трећег кола задржала максималан учинак у првенству.

Након нове победе екипа са ’Сигнал Идуна Парка’ придружила се Бајерну на првом месту на табели са девет бодова, док је Херта остала десета са четири бода.

Домаћи играчи кренули су изузетно агресивно од почетка, али је прву шансу имала Херта преко Дариде, чији ударац главом је ухватио Бурки.

Међутим, већ у 27. минуту играчи Томаса Тухела су повели – Шинђи Кагава је идеално центрирао на Матса Хумелса који се на другој стативи поклонио за 1:0.

Мхитарјан је промашио једну прилику до краја полувремена, да би Обамејанг на старту другог дуплирао вођство. Гинтер је одлично прошао и додао лопту Габонцу којем није било тешко да је убаци у празну мрежу.

Херта се мало опустила, кренула да напада, што је Борусија пропустила да казни – редом су промашивали Обамејанг, Ројс и Кагава, да би казна стигла у 78. минуту. Стрелац је био Саломон Калу који је из офсајда покупио одбитак за 2:1.

Ипак, потврду домаћих и трећи тријумф на старту потврдио је Јермен Мхитарјан у трећем минуту надокнаде.

Првом победом ове сезоне клуб са северозапада Немачке пробио се у средину табеле, док је Борусија претрпела већ трећи пораз и на самом је дну без бодова.

У 39. минуту домаћи су повели преко Јохансона који је искористио пенал, али је Борусија изједначила до полувремена – Торган Азар, млађи брат Едена, асистирао је Штиндлу за 1:1.

Ипак, већ у уводној фази другог полувремена Вестергард је погодио за 2:1 што је уједно био и коначан резултат.

Вердер је могао да слави и убедљивије, али Крос у завршници сусрета није искористио пенал који је скривио Гранит Џака и добио други жути картон.