BL: Borusija gazi redom, Verder slavio za kraj kola!

Fudbaleri Borusije Dortmund nastavili su sa pobedama na početku nove sezone u Bundesligi, ovoga puta pala je berlinska Herta, a fudbaleri Verdera savladali su u Bremenu ekipu Borusije Menhengladbah sa 2:1, u poslednjoj utakmici 3. kola nemačke Bundeslige.

Fudbal 31.08.2015 | 08:00

Borusija je na svom terenu savladala Hertu rezultatom 3:1 i posle trećeg kola zadržala maksimalan učinak u prvenstvu.

Nakon nove pobede ekipa sa ’Signal Iduna Parka’ pridružila se Bajernu na prvom mestu na tabeli sa devet bodova, dok je Herta ostala deseta sa četiri boda.

Domaći igrači krenuli su izuzetno agresivno od početka, ali je prvu šansu imala Herta preko Daride, čiji udarac glavom je uhvatio Burki.

Međutim, već u 27. minutu igrači Tomasa Tuhela su poveli – Šinđi Kagava je idealno centrirao na Matsa Humelsa koji se na drugoj stativi poklonio za 1:0.

Mhitarjan je promašio jednu priliku do kraja poluvremena, da bi Obamejang na startu drugog duplirao vođstvo. Ginter je odlično prošao i dodao loptu Gaboncu kojem nije bilo teško da je ubaci u praznu mrežu.

Herta se malo opustila, krenula da napada, što je Borusija propustila da kazni – redom su promašivali Obamejang, Rojs i Kagava, da bi kazna stigla u 78. minutu. Strelac je bio Salomon Kalu koji je iz ofsajda pokupio odbitak za 2:1.

Ipak, potvrdu domaćih i treći trijumf na startu potvrdio je Jermen Mhitarjan u trećem minutu nadoknade.

Prvom pobedom ove sezone klub sa severozapada Nemačke probio se u sredinu tabele, dok je Borusija pretrpela već treći poraz i na samom je dnu bez bodova.

U 39. minutu domaći su poveli preko Johansona koji je iskoristio penal, ali je Borusija izjednačila do poluvremena – Torgan Azar, mlađi brat Edena, asistirao je Štindlu za 1:1.

Ipak, već u uvodnoj fazi drugog poluvremena Vestergard je pogodio za 2:1 što je ujedno bio i konačan rezultat.

Verder je mogao da slavi i ubedljivije, ali Kros u završnici susreta nije iskoristio penal koji je skrivio Granit Džaka i dobio drugi žuti karton.