ПЛ: Душан Тадић очерупао "Канаринце"!

Српски репрезентативац уписао прве голове у новој сезони у дресу Саутемптона!

Фудбал 30.08.2015 | 17:00

Фудбалери Саутемптона приказали су најбољу игру у досадашњем делу првенства против Норича и савладали ту екипу 3:0.

Голове су постигли Грацијано Пеле у другом минуту надокнаде првог полувремена, и Душан Тадић - прво у 64. минуту, а онда и три минута касније.

Норич је готово сат времена играо са играчем мање, пошто је у 31. минуту шкотски репрезентативац Стивен Витакер добио други жути картон, а самим тим и искључење. Саутемптон је тада кренуо на агресивније на гол Норича, а коначно се то исплатило у надокнади полувремена.

Садио Мане је ушао у шеснаестерац, послао је лопту Грацијану Пелеу који је чекао на "пет метара", а онда је Италијан шутирао из прве и у најгорем могућем тренутку по Норич постигао гол.

Уплашио нас је менаџер Саутемптона Роналд Куман када је пре неколико дана рекао да "има нешто" у крви Душана Тадића због чега је уморан, али је репрезентативац Србије данас коначно почео меч и постигао два гола!

Душан Тадић у крви има осећај за гол!

Тадић је први гол уписао после продора Садија Манеа у 64. минуту. Душан Тадић је сачекао лопту, лепо одмерио гол Норича и прецизно погодио!

Други гол Тадић је постигао на чист "њух". После одбране Рудија, он је само ћушнуо лопту у мрежу.

Норич је у финишу меча имао прилику да постигне и почасни погодак, али одбрана "Светаца" је данас подсетила на прошлу сезону. Саутемптон је тако тек у 4. колу уписао прву победу ове сезоне у Премијер лиги.