ШПА: Минималац Барсе, Реал се распуцао!

Фудбалери Барселоне су и у другом колу шпанског првенства остварили тријумф, савладавши Малагу са 1:0, док је Реал свој први тријумф у новој сезони Примере остварио декласиравши Бетис са 5:0.

Фудбал 30.08.2015 | 10:40

Чак 70% поседа лопте, те 20 уводних шутева, нису били довољни Барси да надигра госте, али им је на крају пресудио - дефанзивац домаћих.

Играо се 73. минут када се Томас Вермален нашао на правом месту, јер је после Суарезовог центаршута и интервенције голмана Каменија лопта отишла право пред његове ноге. Уследио је шут "из прве", снажно и неодбрањиво за 1:0 и уздах олакшања на Ноу Кампу.

Уочи овог меча, Лионел Меси је са навијачима Барселоне поделио радост због награде коју је, од УЕФА, добио као најбољи играч у Европи.

А онда, након што је Селта искористила искључење Тоноа, голмана Рајо Ваљекана, и то већ у 9. минуту, да тријумфује са 3:0, на сцену је ступио мадридски Реал.

"Краљевски клуб", који је сезону отворио ремијем без погодака против Хихона, напунио је мрежу Бетиса.

По два гола дали су Герет Бејл (главом и ниским пројектилом са 25 метара) те сјајни Хамес Родригез (слободњаком из "мртвог угла" и "маказицама" са ивице петерца), придружио им се и Бензема (главом, на додавање Бејла), за убедљив, први првенствени тријумф Рафе Бенитеза као новог кормилара Реала.

Њега је увеличао и голман Навас, који је при вођству од 3:0 одбранио пенал Рубену Кастру.