ŠPA: Minimalac Barse, Real se raspucao!

Fudbaleri Barselone su i u drugom kolu španskog prvenstva ostvarili trijumf, savladavši Malagu sa 1:0, dok je Real svoj prvi trijumf u novoj sezoni Primere ostvario deklasiravši Betis sa 5:0.

Fudbal 30.08.2015 | 10:40

Čak 70% poseda lopte, te 20 uvodnih šuteva, nisu bili dovoljni Barsi da nadigra goste, ali im je na kraju presudio - defanzivac domaćih.

Igrao se 73. minut kada se Tomas Vermalen našao na pravom mestu, jer je posle Suarezovog centaršuta i intervencije golmana Kamenija lopta otišla pravo pred njegove noge. Usledio je šut "iz prve", snažno i neodbranjivo za 1:0 i uzdah olakšanja na Nou Kampu.

Uoči ovog meča, Lionel Mesi je sa navijačima Barselone podelio radost zbog nagrade koju je, od UEFA, dobio kao najbolji igrač u Evropi.

A onda, nakon što je Selta iskoristila isključenje Tonoa, golmana Rajo Valjekana, i to već u 9. minutu, da trijumfuje sa 3:0, na scenu je stupio madridski Real.

"Kraljevski klub", koji je sezonu otvorio remijem bez pogodaka protiv Hihona, napunio je mrežu Betisa.

Po dva gola dali su Geret Bejl (glavom i niskim projektilom sa 25 metara) te sjajni Hames Rodrigez (slobodnjakom iz "mrtvog ugla" i "makazicama" sa ivice peterca), pridružio im se i Benzema (glavom, na dodavanje Bejla), za ubedljiv, prvi prvenstveni trijumf Rafe Beniteza kao novog kormilara Reala.

Njega je uveličao i golman Navas, koji je pri vođstvu od 3:0 odbranio penal Rubenu Kastru.