"Змајеви" славили у "генералној проби" пред Еуробаскет!

Кошаркашка репрезентација Босне и Херцеговине побједом је окончала припреме пред предстојеће 39. Европско првенство, које за само недјељу дана почиње у Монпељеу, Загребу, Берлину и Риги.

Кошарка 29.08.2015 | 09:15

"Змајеви" су у трећој утакмици турнира у Загребу у генералној проби надиграли селекцију Естоније са 85:76 (21:11, 20:21, 24:18, 20:26).

Селектор БиХ Душко Ивановић свакако ће имати разлога за задовољство послије загребачког турнира јер су његови изабраници остварили два тријумфа (над Израелом) и у петак против Естоније и један пораз од домаћина Хрватске.

У прве двије четвртине, "змајеви" су контролисали и игру и резултат, послије првих 10 минута предност је износила 10 поена (21:11), а на одмор се отишло са вођством од девет разлике у корист БиХ (41:32).

Естонци су запријетили у трећој дионици и примакли се на само три поготка минуса, али је центарска линија Андрија Стипановић и Елмедин Кикановић преузела одговорност и одвела Бих до "+15" и практично ријешила меч пред почетак посљедњег квартала (65:50).

Почетком четврте четвртине, вођство "змајева" је нарасло и на 20 погодака вишка, али су до краја Естонци успјели да ублаже пораз.

Најбољи у табору БиХ били су центри - Стипановић са 19 поена и Кикановић са четири коша мање, док је двоцифрени учинак имао и Алекс Ренфро са 12 погодака.