Партизан побиједио, али испао из Лиге шампиона

Фудбалери Партизана нису успели да се пласирају у групну фазу Лиге шампиона иако су у Београду, у реванш утакмици плеј-офа, савладали екипу белоруског БАТЕ Борисова са 2:1 (0:1)

Србија 26.08.2015 | 22:52

Стрелци су били Петровић у 75. и Шапоњић у 93. за Партизан, а Сташевич у 25. минуту за БАТЕ.
Први меч на гостујућем терену Партизан је прошле недеље изгубио резултатом 1:0.

Шампион Белорусије повео је у 25. минуту преко Сташевича. Једно дубинско додавање прошло је кроз читаву одбрану Партизана и Микаила Гордејчук је изашао "један на недан" са Живковићем.

Искоса са леве стране гађао је супротини угао, али је чувар мреже црно-белих одбранио. Ипак, одбио је лопту до Сташевича који је са неких 11 метара пронашао пут до мреже поред Дорнеласа и Петровића.

Белоруси су вођством крунисали иницијативу коју су имали од почетка меча, мада ни Партизан није без шанси.

На истеку сата игре лако је могло да буде 2:0 за госте, чиме би била решена судбина Партизана. Александар Хлеб одиграо је са саиграчем испред казненог простора, потом "промешао" одбрану српске екипе, пре него што је Живковић одбранио његов ударац.
Партизан је аутоголом гостујућег играча у 75. минуту успео да изједначи на 1:1.

Голом Ивана Шапоњића у надокнади времена Партизан је повео са 2:1 што је био и коначан резулат утакмице.

Првак Србије остаје на европској сцени пошто је пласманом у плеј-оф Лиге шампиона осигурао учешће у Лиги Европе.
Жреб за то такмичење обавиће се у петак, 28. августа, у 13 часова.

Извор: Агенције