Partizan pobijedio, ali ispao iz Lige šampiona

Fudbaleri Partizana nisu uspeli da se plasiraju u grupnu fazu Lige šampiona iako su u Beogradu, u revanš utakmici plej-ofa, savladali ekipu beloruskog BATE Borisova sa 2:1 (0:1)

Srbija 26.08.2015 | 22:52

Strelci su bili Petrović u 75. i Šaponjić u 93. za Partizan, a Staševič u 25. minutu za BATE.
Prvi meč na gostujućem terenu Partizan je prošle nedelje izgubio rezultatom 1:0.

Šampion Belorusije poveo je u 25. minutu preko Staševiča. Jedno dubinsko dodavanje prošlo je kroz čitavu odbranu Partizana i Mikaila Gordejčuk je izašao "jedan na nedan" sa Živkovićem.

Iskosa sa leve strane gađao je suprotini ugao, ali je čuvar mreže crno-belih odbranio. Ipak, odbio je loptu do Staševiča koji je sa nekih 11 metara pronašao put do mreže pored Dornelasa i Petrovića.

Belorusi su vođstvom krunisali inicijativu koju su imali od početka meča, mada ni Partizan nije bez šansi.

Na isteku sata igre lako je moglo da bude 2:0 za goste, čime bi bila rešena sudbina Partizana. Aleksandar Hleb odigrao je sa saigračem ispred kaznenog prostora, potom "promešao" odbranu srpske ekipe, pre nego što je Živković odbranio njegov udarac.
Partizan je autogolom gostujućeg igrača u 75. minutu uspeo da izjednači na 1:1.

Golom Ivana Šaponjića u nadoknadi vremena Partizan je poveo sa 2:1 što je bio i konačan rezulat utakmice.

Prvak Srbije ostaje na evropskoj sceni pošto je plasmanom u plej-of Lige šampiona osigurao učešće u Ligi Evrope.
Žreb za to takmičenje obaviće se u petak, 28. avgusta, u 13 časova.

Izvor: Agencije