РУС: Зенит се ''прошетао'' кроз Казањ!

Фудбалери Зенита савладали су Рубин 3:1 у Казању, а јунак тријумфа шампиона био је Хулк.

Фудбал 24.08.2015 | 21:40

Живанилдо Виеира де Соуса, како је пуно име Бразилцу, постигао је фантастичан гол десетак минута пре краја при нерешеном резултату.

Хулк је добио лопту на око 25 метара од гола Рубина, а док је његов чувар чекао дриблинг, он је мајсторсим ударцем лопту послао у горњи десни угао.

Двоструки стрелац у тријумфу Зенита био је Олег Шатов, први гол му је наместио Алсек Витсел, а други управо Хулк.

Рубин је средином другог полувремена стигао до изједначења преко заборављеног Динара Биљалетдинова, али је Хулк у року од пет минута "спремио" два гола за победу шампиона.

Зенит је други у руској Премијер лиги са 15 бодова, три мање од перфектног лидера ЦСКА, док је Рубин доживео пети пораз па је при дну табеле са само три бода.