RUS: Zenit se ''prošetao'' kroz Kazanj!

Fudbaleri Zenita savladali su Rubin 3:1 u Kazanju, a junak trijumfa šampiona bio je Hulk.

Fudbal 24.08.2015 | 21:40

Živanildo Vieira de Sousa, kako je puno ime Brazilcu, postigao je fantastičan gol desetak minuta pre kraja pri nerešenom rezultatu.

Hulk je dobio loptu na oko 25 metara od gola Rubina, a dok je njegov čuvar čekao dribling, on je majstorsim udarcem loptu poslao u gornji desni ugao.

Dvostruki strelac u trijumfu Zenita bio je Oleg Šatov, prvi gol mu je namestio Alsek Vitsel, a drugi upravo Hulk.

Rubin je sredinom drugog poluvremena stigao do izjednačenja preko zaboravljenog Dinara Biljaletdinova, ali je Hulk u roku od pet minuta "spremio" dva gola za pobedu šampiona.

Zenit je drugi u ruskoj Premijer ligi sa 15 bodova, tri manje od perfektnog lidera CSKA, dok je Rubin doživeo peti poraz pa je pri dnu tabele sa samo tri boda.