Ђоковић у финалу Синсинатија

Новак Ђоковић савладао Александра Долгополова са 2:1 (4:6, 7:6, 6:2) и пласирао се у финале јединог Мастерса који никада није освајао. Меч за најбољег тенисера света у једном тренутку деловао изгубљен, Новак смогао снаге за велики преокрет. Противник у финалу биће бољи из дуела Мари – Федерер.

Тенис 22.08.2015 | 20:50

21.29 - Крај, Новак је у финалу Синсинатија!

21.19 - Још један брејк прави Ђоковић и сада има лепу прилику да заврши меч у своју корист.

21.03 - Први брејк у одлучујућем гему прави Ђоковић, води са 2:1 и има сервис.

20.48 - Новак, после велике борбе, осваја други сет. У тај-брејку резултат је био 7:5.

20.39 - Други сет улази у тај-брејк.

20.26 - Долгополов узвраћа брејк, и даље се игра у другом сету...

20.23 - Новак одузима сервис противнику и у наредном гему ће сервирати за изједначење у мечу.

20.07 - Одиграно је пет гемова у другом сету, без брејка. Ипак, Новак је у паузи између петог и шестог гема затражио лекарску помоћ, али се вратио на терен.

19.42 - Украјинац успева да задржи брејк предности до краја првог сета и осваја тај део игре резултатом 6:4.

19.32 - Нови брејк за Долгополова.

19.28 - Враћа Новак брејк Украјинцу, нерешено је - 3:3.

19.17 - Први брејк у мечу прави Долгополов, води са 2:1 у првом сету и сервира.

19.10 - Почео је меч између Ђоковића и Долгополова.

Новак Ђоковић наставља 11. поход на титулу у Синсинатију, једини мастерс који није освојио.

Претпоследња препрека је Украјинац Александар Долгополов. Биће ово њихов пети међусобни дуел.Све досадашње мечеве ова два ривала Новак Ђоковић је решио у своју корист.

Последњи пут су играли у марту на турниру у Мајамију, када Долгополов пружио добар отпор, био равноправан и чак у тај-брејку добио први сет, али је Новак на крају победио са 2:1 (6:7, 7:5, 6:0).После овог меча, на истом терену, за финале Синсинатија бориће се Роџер Федерер и Енди Мари.