Đoković u finalu Sinsinatija

Novak Đoković savladao Aleksandra Dolgopolova sa 2:1 (4:6, 7:6, 6:2) i plasirao se u finale jedinog Mastersa koji nikada nije osvajao. Meč za najboljeg tenisera sveta u jednom trenutku delovao izgubljen, Novak smogao snage za veliki preokret. Protivnik u finalu biće bolji iz duela Mari – Federer.

Tenis 22.08.2015 | 20:50

21.29 - Kraj, Novak je u finalu Sinsinatija!

21.19 - Još jedan brejk pravi Đoković i sada ima lepu priliku da završi meč u svoju korist.

21.03 - Prvi brejk u odlučujućem gemu pravi Đoković, vodi sa 2:1 i ima servis.

20.48 - Novak, posle velike borbe, osvaja drugi set. U taj-brejku rezultat je bio 7:5.

20.39 - Drugi set ulazi u taj-brejk.

20.26 - Dolgopolov uzvraća brejk, i dalje se igra u drugom setu...

20.23 - Novak oduzima servis protivniku i u narednom gemu će servirati za izjednačenje u meču.

20.07 - Odigrano je pet gemova u drugom setu, bez brejka. Ipak, Novak je u pauzi između petog i šestog gema zatražio lekarsku pomoć, ali se vratio na teren.

19.42 - Ukrajinac uspeva da zadrži brejk prednosti do kraja prvog seta i osvaja taj deo igre rezultatom 6:4.

19.32 - Novi brejk za Dolgopolova.

19.28 - Vraća Novak brejk Ukrajincu, nerešeno je - 3:3.

19.17 - Prvi brejk u meču pravi Dolgopolov, vodi sa 2:1 u prvom setu i servira.

19.10 - Počeo je meč između Đokovića i Dolgopolova.

Novak Đoković nastavlja 11. pohod na titulu u Sinsinatiju, jedini masters koji nije osvojio.

Pretposlednja prepreka je Ukrajinac Aleksandar Dolgopolov. Biće ovo njihov peti međusobni duel.Sve dosadašnje mečeve ova dva rivala Novak Đoković je rešio u svoju korist.

Poslednji put su igrali u martu na turniru u Majamiju, kada Dolgopolov pružio dobar otpor, bio ravnopravan i čak u taj-brejku dobio prvi set, ali je Novak na kraju pobedio sa 2:1 (6:7, 7:5, 6:0).Posle ovog meča, na istom terenu, za finale Sinsinatija boriće se Rodžer Federer i Endi Mari.