ФС БиХ: Судија оштетио Борац у Тузли!

Комитет за суђење Фудбалског савеза Босне и Херцеговине потврдио је да је бањалучки Борац оштећен против Слободе на Тушњу у утакмици четвртог кола Премијер лиге БиХ.

Фудбал 19.08.2015 | 18:20

Бањалучани су у Тузли одиграли неријешено 1:1, али је код поготка црно-црвених у 64. минуту Комитет за суђење установио да је помоћни арбитар Харис Баковић погријешио јер није сигнализирао офсајд позицију Мерсудина Ахметовића, који се из недозвољене позиције активирао и постигао изједначујући погодак.

"Судије које су направиле пропуст скидају се са утакмица петог и шестог кола на којима су били и неће бити делегирани у наредних мјесец дана", наведено је између осталог у саопштењу Комитета за суђење ФС БиХ.

Међутим ФС БиХ је одбацио тврдње Жељезничара да је оштећен за поништени гол у 93. минуту против Широког Бријега (1:1).