FS BiH: Sudija oštetio Borac u Tuzli!

Komitet za suđenje Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine potvrdio je da je banjalučki Borac oštećen protiv Slobode na Tušnju u utakmici četvrtog kola Premijer lige BiH.

Fudbal 19.08.2015 | 18:20

Banjalučani su u Tuzli odigrali neriješeno 1:1, ali je kod pogotka crno-crvenih u 64. minutu Komitet za suđenje ustanovio da je pomoćni arbitar Haris Baković pogriješio jer nije signalizirao ofsajd poziciju Mersudina Ahmetovića, koji se iz nedozvoljene pozicije aktivirao i postigao izjednačujući pogodak.

"Sudije koje su napravile propust skidaju se sa utakmica petog i šestog kola na kojima su bili i neće biti delegirani u narednih mjesec dana", navedeno je između ostalog u saopštenju Komiteta za suđenje FS BiH.

Međutim FS BiH je odbacio tvrdnje Željezničara da je oštećen za poništeni gol u 93. minutu protiv Širokog Brijega (1:1).