ПЛ: Ливерпул спорним голом до побједе над Борнмутом!

Фудбалери Ливерпула савладали су Борнмут са 1:0 (1:0) у последњем мечу другог кола Премијер лиге.

Фудбал 18.08.2015 | 08:40

Гол одлуке постигао је Кристијан Бентеке, летошње појачање из Астон Виле, који је у 26. минуту главом спровео лопту у мрежу после центаршута Хендерсона са леве стране.

Међутим, гол је у најмању руку сумњив, пошто се Кутињо активирао из офсајда и утицао на акцију иако није успео да докачи лопту пре него што је она завршила на другој стативи код Бентекеа.

То је био 50. гол Бентекеа за енглеске клубове, а 12. у послењих 13 утакмица у Премијер лиги.

Само три минута касније Ливерпул је лако могао да дуплира предност, али је лопта после шута Хендерсона завршила на пречки. До краја полувремена видели смо само пропуштену полушансу Кутиња, а почетком другог полувремена Ричи је запретио голу Мињолеа, без успеха.

У 60. минуту управо је Ричи био веома близу да изједначи за свој тим, али је његов ударац са двадесетак метара погодио стативу. Гости су били у налету, убрзо је Вилсон мудрим додавањем избацио Ловрена, али је ударац О’Кејна завршио у спољном делу мреже.

До краја су ’Црвени’ успели да сачувају предност, а могли су у 90. минуту и да потврде победе да Бентекеов ударац није погодио пречку.

После два одиграна кола Ливерпул има максималних шест бодова, а Борнмут је, уз Сандерленд, једини тим без освојеног бода.