PL: Liverpul spornim golom do pobjede nad Bornmutom!

Fudbaleri Liverpula savladali su Bornmut sa 1:0 (1:0) u poslednjem meču drugog kola Premijer lige.

Fudbal 18.08.2015 | 08:40

Gol odluke postigao je Kristijan Benteke, letošnje pojačanje iz Aston Vile, koji je u 26. minutu glavom sproveo loptu u mrežu posle centaršuta Hendersona sa leve strane.

Međutim, gol je u najmanju ruku sumnjiv, pošto se Kutinjo aktivirao iz ofsajda i uticao na akciju iako nije uspeo da dokači loptu pre nego što je ona završila na drugoj stativi kod Bentekea.

To je bio 50. gol Bentekea za engleske klubove, a 12. u poslenjih 13 utakmica u Premijer ligi.

Samo tri minuta kasnije Liverpul je lako mogao da duplira prednost, ali je lopta posle šuta Hendersona završila na prečki. Do kraja poluvremena videli smo samo propuštenu polušansu Kutinja, a početkom drugog poluvremena Riči je zapretio golu Minjolea, bez uspeha.

U 60. minutu upravo je Riči bio veoma blizu da izjednači za svoj tim, ali je njegov udarac sa dvadesetak metara pogodio stativu. Gosti su bili u naletu, ubrzo je Vilson mudrim dodavanjem izbacio Lovrena, ali je udarac O’Kejna završio u spoljnom delu mreže.

Do kraja su ’Crveni’ uspeli da sačuvaju prednost, a mogli su u 90. minutu i da potvrde pobede da Bentekeov udarac nije pogodio prečku.

Posle dva odigrana kola Liverpul ima maksimalnih šest bodova, a Bornmut je, uz Sanderlend, jedini tim bez osvojenog boda.