Фудбалери Атлетик Билбаа освојили су Суперкуп Шпаније, други у историји, први после 31 године.

Фудбал 18.08.2015 | 08:00

Баски су у двомечу Суперкупа били бољи од великог фаворита Барселоне, против које су остали непоражени у оба дуела..

Билбао је у првом мечу решио Суперкуп неочекиваном победом 4:0, док је у реваншу изборио реми на Ноу Кампу са 1:1.

Каталонци су кренули фуриозно од првог минута, али су гости добро одолевали. Тек два минута пре краја првог полувремена Лионел Меси после сјајне супштене лопте Луиса Суареса доноси предност Барси.

Атаци домаћина су кренули још жешће после одмора, али их је сасекло и преломио меч искључење Ђерара Пикеа због другог жутог картона због неспортског понашања.

Бројчану предност Баски су искористили 15 минута пре краја, преко Арица Адуриса, четвртим против Барселоне. Он је искористио катастрофалну грешку домаће одбране, те из другог покушаја савладао Брава.

У завршници меча и гости су остали без једног играча, директан црвени картон добио је Сола.

Билбао је освојио уједно први трофеј после три деценије паузе, када је као освајач дупле круне добио и први трофеј Суперкупа.

Барселона тако остаје на четири трофеја ове године, у децембру ће на Светском клупском првенству играти за пети, па остаје нетакнут рекорд Жозепа Гвардила са свих пет титула у календарској години.