Fudbaleri Atletik Bilbaa osvojili su Superkup Španije, drugi u istoriji, prvi posle 31 godine.

Fudbal 18.08.2015 | 08:00

Baski su u dvomeču Superkupa bili bolji od velikog favorita Barselone, protiv koje su ostali neporaženi u oba duela..

Bilbao je u prvom meču rešio Superkup neočekivanom pobedom 4:0, dok je u revanšu izborio remi na Nou Kampu sa 1:1.

Katalonci su krenuli furiozno od prvog minuta, ali su gosti dobro odolevali. Tek dva minuta pre kraja prvog poluvremena Lionel Mesi posle sjajne supštene lopte Luisa Suaresa donosi prednost Barsi.

Ataci domaćina su krenuli još žešće posle odmora, ali ih je saseklo i prelomio meč isključenje Đerara Pikea zbog drugog žutog kartona zbog nesportskog ponašanja.

Brojčanu prednost Baski su iskoristili 15 minuta pre kraja, preko Arica Adurisa, četvrtim protiv Barselone. On je iskoristio katastrofalnu grešku domaće odbrane, te iz drugog pokušaja savladao Brava.

U završnici meča i gosti su ostali bez jednog igrača, direktan crveni karton dobio je Sola.

Bilbao je osvojio ujedno prvi trofej posle tri decenije pauze, kada je kao osvajač duple krune dobio i prvi trofej Superkupa.

Barselona tako ostaje na četiri trofeja ove godine, u decembru će na Svetskom klupskom prvenstvu igrati za peti, pa ostaje netaknut rekord Žozepa Gvardila sa svih pet titula u kalendarskoj godini.