БЛ: Волфсбург и Келн побједама закључили коло!

Фудбалери Волфсбурга и Келна закључили су победама прво коло немачке Бундеслиге.

Фудбал 16.08.2015 | 21:00

"Вукови" су на свом терену савладали Ајнтрахт Франкфурт 2:1 (2:1), после доста проблема против гостију за Мајне.

У последњем мечу кола Келнд је био убедљив у Штутгарту 3:1 (0:0), а Милош Јојић је играо до 54. минута за "јарчеве".

Ајнтрахт је био опаснији ривал од почетка меча, али је Волфсбург еспресно искористио прва два шута те головима Ивана Перишића и Баса Доста повео 2:0 у 17. минуту. Само два минута касније Штефан Рајнарц је смањио резултат, али гости не успевају да избегну пораз, упркос одличној игри у наставку.

Већ у трећем минуту Харису Сеферовићу је поништен погодак за Ајнтрахт због офсајда, гости су потом још неколико пута опасно запретили Коену Кастелсу, да би голман Волфсбурга пет минута пре краја спасао домаћина након новог покушаја Сеферовића из непосредне близине.

Највећа звезда Волфсбурга Кевин де Брујне је био у другом плану на овом мечу, деловао је неубедљиво Белгијанац кога жели Манчестер Сити, али га је фантастично одменио Макс Крузе, момак који је овог лета стигао из Борусије Менхенгладбах, са две асистенције, додуше другом уз помоћ среће.

Од српских фудбалера из редова Ајнтрахта играо је само Александар Игњовски, који је добио шансу на полувремену, док Мијат Гаћиновић и Слободан Медојевић нису били у протоколу у екипи из Франкфурта.

Тако је Волфсбург "испратио" стартне победе главних конкурената у борби за титулу, Бајерна, Борусије Дортмунд и Шалкеа.

Сва четири гола у Штутгарту постигнута су у последњих 15 минута. "Јарчеви" су повели из пенала у 74. преко Модестеа, да би вођство дуплирао Цолер у 77.

Само два минута касније Дидави је из једанаестерца вратио "Швабе" у игру, али је Осако у надокнади времена потврдио тријумф Келна.