BL: Volfsburg i Keln pobjedama zaključili kolo!

Fudbaleri Volfsburga i Kelna zaključili su pobedama prvo kolo nemačke Bundeslige.

Fudbal 16.08.2015 | 21:00

"Vukovi" su na svom terenu savladali Ajntraht Frankfurt 2:1 (2:1), posle dosta problema protiv gostiju za Majne.

U poslednjem meču kola Kelnd je bio ubedljiv u Štutgartu 3:1 (0:0), a Miloš Jojić je igrao do 54. minuta za "jarčeve".

Ajntraht je bio opasniji rival od početka meča, ali je Volfsburg espresno iskoristio prva dva šuta te golovima Ivana Perišića i Basa Dosta poveo 2:0 u 17. minutu. Samo dva minuta kasnije Štefan Rajnarc je smanjio rezultat, ali gosti ne uspevaju da izbegnu poraz, uprkos odličnoj igri u nastavku.

Već u trećem minutu Harisu Seferoviću je poništen pogodak za Ajntraht zbog ofsajda, gosti su potom još nekoliko puta opasno zapretili Koenu Kastelsu, da bi golman Volfsburga pet minuta pre kraja spasao domaćina nakon novog pokušaja Seferovića iz neposredne blizine.

Najveća zvezda Volfsburga Kevin de Brujne je bio u drugom planu na ovom meču, delovao je neubedljivo Belgijanac koga želi Mančester Siti, ali ga je fantastično odmenio Maks Kruze, momak koji je ovog leta stigao iz Borusije Menhengladbah, sa dve asistencije, doduše drugom uz pomoć sreće.

Od srpskih fudbalera iz redova Ajntrahta igrao je samo Aleksandar Ignjovski, koji je dobio šansu na poluvremenu, dok Mijat Gaćinović i Slobodan Medojević nisu bili u protokolu u ekipi iz Frankfurta.

Tako je Volfsburg "ispratio" startne pobede glavnih konkurenata u borbi za titulu, Bajerna, Borusije Dortmund i Šalkea.

Sva četiri gola u Štutgartu postignuta su u poslednjih 15 minuta. "Jarčevi" su poveli iz penala u 74. preko Modestea, da bi vođstvo duplirao Coler u 77.

Samo dva minuta kasnije Didavi je iz jedanaesterca vratio "Švabe" u igru, ali je Osako u nadoknadi vremena potvrdio trijumf Kelna.