Центри за први тријумф ''Змајева'' у Истанбулу

Први тријумф на турниру у Турској остварили су кошаркаши Босне и Херцеговине.

Кошарка 16.08.2015 | 13:40

Послије пораза од Турске и селекције Грчке у Истанбулу, „змајеви“ су савладали селекцију Туниса резултатом 76:71 и ипак тријумфално окончали припремни турнир за предстојећи Еуробаскет.

Послије прве четвртине изабраници Душка Ивановића су водили са шест кошева предности (25:19), да би до полувремена успјели да удвоструче вођство, па се на одмор отишло са предношћу од +12 у корист БиХ (46:34).

Међутим, Тунижани су се у наставку консолидовали посебно у одбрани, па су успјели да смање предност пред посљедњих 10 минута утакмице (61:52). Чак и да приђу и на „минус четири“, али су кошаркаши БиХ ипак успјели да спријече преокрет и забиљеже побједу.

Ово је иначе био други тријумф „змајева“ на цјелокупним припремама за Европско првенство јер су прије доласка у Турску побиједили селекцију Грузије.

Најзапаженија у табору БиХ била је центарска линија - Елмедин Кикановић (16 поена) и Андрија Стипановић (14 кошева).