Centri za prvi trijumf ''Zmajeva'' u Istanbulu

Prvi trijumf na turniru u Turskoj ostvarili su košarkaši Bosne i Hercegovine.

Košarka 16.08.2015 | 13:40

Poslije poraza od Turske i selekcije Grčke u Istanbulu, „zmajevi“ su savladali selekciju Tunisa rezultatom 76:71 i ipak trijumfalno okončali pripremni turnir za predstojeći Eurobasket.

Poslije prve četvrtine izabranici Duška Ivanovića su vodili sa šest koševa prednosti (25:19), da bi do poluvremena uspjeli da udvostruče vođstvo, pa se na odmor otišlo sa prednošću od +12 u korist BiH (46:34).

Međutim, Tunižani su se u nastavku konsolidovali posebno u odbrani, pa su uspjeli da smanje prednost pred posljednjih 10 minuta utakmice (61:52). Čak i da priđu i na „minus četiri“, ali su košarkaši BiH ipak uspjeli da spriječe preokret i zabilježe pobjedu.

Ovo je inače bio drugi trijumf „zmajeva“ na cjelokupnim pripremama za Evropsko prvenstvo jer su prije dolaska u Tursku pobijedili selekciju Gruzije.

Najzapaženija u taboru BiH bila je centarska linija - Elmedin Kikanović (16 poena) i Andrija Stipanović (14 koševa).