Суперкуп: Ау, откад неко није ''разбио'' Барсу као Билбао - 4:0!

Фудбалери Атлетик Билбаа направили су велики корак ка освајању шпанског Суперкупа, пошто су у првом мечу добили Барселону са 4:0.

Фудбал 15.08.2015 | 08:20

Тим Ернестеа Валвердеа у потпуности је искористио умор и комбиновани састав Барселоне и има велику шансу да за три дана на Камп Ноу подигне трофеј Суперкупа.

Тренер Каталонаца Луис Енрике направио је много промена у стартној постави у односу на дуел са Севиљом у Суперкупу Европе пре три дана у Тбилисију и то му се није исплатило.

Рапсодија Билбаа почела је у 13. минуту када је Мигел Сан Хосе у стиглу Дејана Станковића казнио лоше истрчавање Тер Стегена и ударцем са скоро пола терена довео је свој тим до предности.

Почетком другог полувремена Педро и Меси имали су сјајне прилике да изједначе, а онда је Ариц Адуриз постигао хет-трик за само 15 минута. Остаје нејасно да ли је постојао пенал који је досуђен у 68. минуту, али Билбао је на крају апсолутно заслужено славио.

Реванш је на програму у понедељак на Камп Ноу.