Superkup: Au, otkad neko nije ''razbio'' Barsu kao Bilbao - 4:0!

Fudbaleri Atletik Bilbaa napravili su veliki korak ka osvajanju španskog Superkupa, pošto su u prvom meču dobili Barselonu sa 4:0.

Fudbal 15.08.2015 | 08:20

Tim Ernestea Valverdea u potpunosti je iskoristio umor i kombinovani sastav Barselone i ima veliku šansu da za tri dana na Kamp Nou podigne trofej Superkupa.

Trener Katalonaca Luis Enrike napravio je mnogo promena u startnoj postavi u odnosu na duel sa Seviljom u Superkupu Evrope pre tri dana u Tbilisiju i to mu se nije isplatilo.

Rapsodija Bilbaa počela je u 13. minutu kada je Migel San Hose u stiglu Dejana Stankovića kaznio loše istrčavanje Ter Stegena i udarcem sa skoro pola terena doveo je svoj tim do prednosti.

Početkom drugog poluvremena Pedro i Mesi imali su sjajne prilike da izjednače, a onda je Aric Aduriz postigao het-trik za samo 15 minuta. Ostaje nejasno da li je postojao penal koji je dosuđen u 68. minutu, ali Bilbao je na kraju apsolutno zasluženo slavio.

Revanš je na programu u ponedeljak na Kamp Nou.