ПЛ: Сити сигуран и убједљив на старту против ВБА!

Фудбалери Манчестер Ситија нову сезону у Премијер лиги почели су сигурном победом над Вест Бромвич Албионом у гостима.

Фудбал 11.08.2015 | 08:20

Сити је славио резултатом 3:0 и тако остварио најубедљивији тријумф на старту 24. издања енглеске Премијер лиге.

’Грађани’ су већ у деветом минуту стигли до предности преко Јаје Туреа који је имао много среће. Повратну лопту са десне стране вратио му је Навас, везиста из Обале Слоноваче је шутирао из прве, а она је на путу до гола прошла кроз ноге Досону и лагано ушла у мрежу.

Наставили су играчи Мануела Пелегринија са нападима, а петнаестак минута касније било је 2:0 и поново је био стрелац Јаја Туре.

Ако је код првог поготка имао среће, други представља чисто мајсторство – примио је лопту на неких 30 метара од гола, одиграо са Вилфредом Бонијем који му је савршено одложио, а онда је уследио савршен ударац у горњи десни угао гола.

Све до финиша полувремена није било узбуђења, када је у 41. минуту Рахим Стерлинг пропустио сјајну шансу да деби у лиги крунише голом. Изашао је 1 на 1 са Боазом Мајхилом који је успео да га прочита и одбрани му поприлично лош ударац.

Већ у следећем нападу овај промашај могао је да буде кажњен јер је Бераино постигао погодак, али је он поништен због офсајда.

Предношћу Ситија отишло се на одмор, а други део игре прошао је у знатно мирнијем ритму после брзог старта. Стерлинг је био непрецизан са једне, као и Рики Ламберт и Бераино са друге стране, да би Венсан Компани средином полувремена поставио коначан резултат.

Капитен гостију сјајно је скочио после корнера Давида Силве и из тешке позиције на првој стативи главом сместио лопту у супротни горњи угао.

До краја меча није било узбуђења, а српски дефанзивац Александар Коларов провео је свих 90 минута на терену.