PL: Siti siguran i ubjedljiv na startu protiv VBA!

Fudbaleri Mančester Sitija novu sezonu u Premijer ligi počeli su sigurnom pobedom nad Vest Bromvič Albionom u gostima.

Fudbal 11.08.2015 | 08:20

Siti je slavio rezultatom 3:0 i tako ostvario najubedljiviji trijumf na startu 24. izdanja engleske Premijer lige.

’Građani’ su već u devetom minutu stigli do prednosti preko Jaje Turea koji je imao mnogo sreće. Povratnu loptu sa desne strane vratio mu je Navas, vezista iz Obale Slonovače je šutirao iz prve, a ona je na putu do gola prošla kroz noge Dosonu i lagano ušla u mrežu.

Nastavili su igrači Manuela Pelegrinija sa napadima, a petnaestak minuta kasnije bilo je 2:0 i ponovo je bio strelac Jaja Ture.

Ako je kod prvog pogotka imao sreće, drugi predstavlja čisto majstorstvo – primio je loptu na nekih 30 metara od gola, odigrao sa Vilfredom Bonijem koji mu je savršeno odložio, a onda je usledio savršen udarac u gornji desni ugao gola.

Sve do finiša poluvremena nije bilo uzbuđenja, kada je u 41. minutu Rahim Sterling propustio sjajnu šansu da debi u ligi kruniše golom. Izašao je 1 na 1 sa Boazom Majhilom koji je uspeo da ga pročita i odbrani mu poprilično loš udarac.

Već u sledećem napadu ovaj promašaj mogao je da bude kažnjen jer je Beraino postigao pogodak, ali je on poništen zbog ofsajda.

Prednošću Sitija otišlo se na odmor, a drugi deo igre prošao je u znatno mirnijem ritmu posle brzog starta. Sterling je bio neprecizan sa jedne, kao i Riki Lambert i Beraino sa druge strane, da bi Vensan Kompani sredinom poluvremena postavio konačan rezultat.

Kapiten gostiju sjajno je skočio posle kornera Davida Silve i iz teške pozicije na prvoj stativi glavom smestio loptu u suprotni gornji ugao.

Do kraja meča nije bilo uzbuđenja, a srpski defanzivac Aleksandar Kolarov proveo je svih 90 minuta na terenu.