БРА: Гремију градски дерби и 100-годишњи рекорд!

Фудбалери Гремија декласирали су Интернасионал 5:0, што је најубедљивија победа у дербију Порто Алегрија који траје висе од 100 година.

Фудбал 11.08.2015 | 12:20

Пред више од 45.000 навијача на "Гремио арена" први пут после 60 година један тим је дао пет голова у овом градском дербију.

Домаћин је могао бити и убедљивиј да Даглас већ у 12. минуту није промашио пенал. У наставку меча два поготка постигао је Луан, по један Ђулијано и Фернандињо, док је дебакл Интера запечатио Ревер аутоголом.

Гремио је првом победом после три кола стигао до треће позиције у Серији А, напредовао је чак пет места јер ниједан други ривал од првих девет на табели није успео да победи.

Сада има четири бода мање од другопласираног Коринтијанса, а шест од лидера Атлетико Минеира. Интер је треће коло у низу остао без тријумфа, па је пао на 12. позицију са 21 бодом.

У другом великом градском дербију кола, Сао Пауло је одолео Коринтијансу и изборио 1:1, а меч је обележио деби штопера Брена за домаћина, после четири године ван фудбала због подметања пожара у својој кући у Минхену.

Гости су повели преко Лусијана у 21. минуту, али је почетком другог дела изједначио Луис Фабијано. Коринтијансу је поништен један гол, а три пута су његови играчи погађали пречку.

Викенд је обележио и дуел Крузеира и Палмеираса, који је домаћин добио 2:1. Полиција је морала да интервенише у првом полувремену и заштити судије након пенала за Крузеиро.